Чергове словоблуддя Сальдо. Зрадник заявив про побудову нового кварталу в Генічеську та відновлення роботи портів

Чергове словоблуддя Сальдо. Зрадник заявив про побудову нового кварталу в Генічеську та відновлення роботи портів

Автор: Марина Поліщук 29 Мар. 2023 10:20

Російські окупанти заявляють про наміри розпочати грандіозне будівництво в захопленому Генічеську та районі. А для доставки будматеріалів планують запустити роботу окупованих портів у Скадовську та Генічеську, повідомляють пропагандистські ЗМІ. Проте ці заяви окупантів видаються надто фантастичними та дивними.

«ПОБУДУВАТИ НОВІ МІСТА Й КВАРТАЛИ»

Зокрема, днями зрадник Володимир Сальдо заявив, що «в Генічеську планується зведення нового кварталу». За його словами, «буде 30 тис. кв. метрів житла та 13 тис. кв. метрів офісних приміщень». На камеру гауляйтер каже, що інвестори, які бажають вкластися в будівництво на окупованій Херсонщині, ледь не в чергу шикуються, тож окупаційній владі доведеться «відбирати для реалізації кращі проєкти».

Загалом, за словами колаборанта, заплановано будівництво шкіл, дитсадків, лікарень.

«Будівництво буде вестися такими ж темпами, як наразі в Маріуполі», - резюмує Сальдо, який дуже любить хизуватися на камеру своїми «планами» та «здобутками».

До речі, 24 березня Сальдо заявив, що планування «нового міста» на Арабатській стрілці вже завершено. Наступний етап – створення інфраструктури, а потім – зведення будівель та підключення до комунікацій. «Центром стане урядовий квартал, основні будівлі якого вже збудовані», – цитують Сальдо росЗМІ.

Нагадаємо, що нічого окупанти на Арабатці не будували – вони просто привласнили недобудовану клініку Козявкіна.

Насправді ж нічого будувати вони й не збираються – просто створюють картинку, кажуть українські експерти.

«Це все робиться для того, щоб просто розділити, розпилити гроші на будівництві, які в останній момент ще можна отримати від російського бюджету», – прокоментував виданню «Фокус» завідувач лабораторії геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон.

Він звертає увагу, що Сальдо в будь-якому своєму виступі щодо будівництва говорить про «інвесторів», які начебто готові передавати кошти на створення житла на окупованій Херсонщині. При цьому назви компаній не озвучуються, власне, як і конкретні цифри інвестицій.

Голова пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков таж упевнений, що окупаційна влада просто хоче довести Кремлю, що не сидить без діла та засвоює загарбану територію.

«Москві ж треба створити ілюзію будівництва, що буде слугувати символом їхньої влади, а також показати росіянам і, власне, українцям, що РФ тут начебто надовго», – каже він.

«ЗАПУСТИТИ ПОРТИ»

Імітацію бурхливої діяльності щодо «грандіозного будівництва» в Генічеському районі окупанти підкріпили заявою про запуск в роботу двох портів – у Скадовську та Генічеську. Їх мають намір використовувати для перевозки будматеріалів.

«Херсон – місто моряків. Поки його глибоководні порти зі зрозумілих причин не діють, вирішено запустити порти Скадовська та Генічеська. Вони працюватимуть на прийом будматеріалів із Криму, з Тамані, із Новоросійська. Попереду багато будівництва – як мирного, так і військового, адже лівобережна частина Херсонської області відіграє роль форпосту, який надійно захищає Крим та Таврійські землі», – написав 28 березня гауляйтер Сальдо у своєму телеграм-каналі.

Він додав, що незважаючи на те, що Генічеський та Скадовський порти не є глибоководними, їх все одно планують використовувати – бо ж «багато будівництва».

На те, що це – чергові маніпуляції пропагандистів, звертає увагу видання «IPC Генічеськ».

Уже кілька десятків років, як Генічеськ втратив свій статус торговельного порту на Азові та став портопунктом, зазначає видання. Фарватер каналу обмілів – з 1994 року тут не проводилися днопоглиблювальні роботи, і багатотоннажні судна сюди більше не заходять. Також були розібрані й деелектрифіковані залізничні шляхи, що вели до порту від залізничної станції. Тож Генічеський портопункт насправді не пристосований для заходу багатотоннажних суден.

Стосовно Скадовська, то глибини в акваторії порту не перевищують 10 метрів, що не дозволяє приймати великі судна. Для відновлення роботи порту необхідно, щонайменше, здійснити його днопоглиблення. До повномасштабного вторгнення РФ влада України планувала віддати Скадовський порт у приватизацію, щоб врятувати його.

Як планують реанімувати порт окупанти – незрозуміло. Принаймні влітку минулого року міський голова Скадовська Олександр Яковлєв розповідав, що загарбники знайшли Скадовському порту інше застосування: там розміщували військову техніку та звозили боєприпаси.

Тож усі розмови окупантів про начебто будівництво «нового міста» на Арабатській стрілці та «нових кварталів» в тимчасово окупованому Генічеську, про запуск портів, ймовірно, зводяться до однієї мети – власного збагачення за рахунок російського бюджету. Ну й паралельно – це окозамилювання для прихильників «руського міра».

Віримо, що зовсім скоро лівобережну Херсонщину буде звільнено, а всі зрадники відправляться за російським кораблем.

На знімку: Генічеський портопункт, 2017 рік. Фото: Виноградов А./wikipedia.org

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

«Шериф» Старої Збур’ївки: «Окупанти оголосили мене терористом номер два та влаштували справжнє полювання»

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)