Окупанти намагаються маніпулювати екологією Чорного моря. З початку російської агресії нарощується очевидний обсяг нанесеної агресором екологічної шкоди Чорному морю через розпочаті загарбниками активні бойові дії. Українські ЗМІ вже писали про масову загибель дельфінів, птахів та забруднення акваторії, прямо пов’язані із злочинною діяльністю Чорноморського флоту російських загарбників. Також екоцид торкнувся наймальовничиших, заповідних куточків Херсонщини – херсонські плавні, Лемурійське озеро, Олешківські піски, Асканія-Нова, Чорноморський біосферний заповідник, мальовничий острів Джарилгач - усе це до війни притягувало тисячі туристів, а зараз знаходиться під загрозою через російську агресію.
Асоціація реінтеграції Криму, в свою чергу додає, що окупанти довго намагалися «перекласти» відповідальність на масову загибель дельфінів на «вірусні інфекції» або «рибальські сітки», що виглядало максимально неправдоподібно. Наразі керівник природного парку «Тузлівські лимани» Іван Русєв прямо констатував, що через дії окупантів у Чорному морі загинуло кілька тисяч дельфінів.
Адже через вибухи та сирени російських кораблів порушується навігаційна система дельфінів, вони «сліпнуть» і не можуть полювати, через що тварини виснажуються та гинуть. Було виявлене й загиблих тварин з прямими ушкодженнями від бойових дій.
Наразі пропаганда окупантів поширює заяви про нібито «істотну шкоду» акваторії Чорного моря від пошкоджень мілітаризованих агресором з 2014 року бурових платформ «Чорноморнафтогазу». Водночас саме розв’язання агресором бойових дій стало очевидною причиною усіх інфраструктурних втрат на морській акваторії, адже до лютого 2022 року нічого подібного не відбувалося.
Розуміючи неспроможність своїх екологічних спекуляцій, агресор вдається до традиційної фейкової «народної дипломатії», як засобу нічім не обґрунтованої пропаганди. Тому підконтрольне російським спецслужбам «Російське географічне товариство» анонсувало проведення в липні 2022 року в окупованому Севастополі так званої «морської молодіжної біологічної школи», куди планують зігнати російських «студентів, аспірантів та молодих фахівців».
Втім, навряд чи на цій «школі» буде розглянута ситуація самого Севастополя, де на дев’ятому році окупації каналізаційні стоки «впадають» прямо у морські бухти. Цікаво, що декілька діб тому окупанти «закрили» декілька пляжів у Севастополі та на Південному березі Криму через «погану бактеріологічну ситуацію» але потім, очевидно після отриманих «згори» вказівок, раптово «відкрили» їх назад, нібито «все стало нормою».