Так званий «в. о. губернатора Херсонської області» Володимир Сальдо останнім часом дає багато інтерв’ю російським медіа, і під час цього використовує традиційні прийоми російської пропаганди: перекручує факти, приписує українцям те, що роблять росіяни, і неприховано бреше.

Так, Володимир Сальдо каже, що в окупаційний «бюджет області» начебто закладені кошти «на правобережну частину» області, мешканці якої, за словами Сальдо, «ненавидять Україну».

Російський «гауляйтер» окупованої території розповідає про «кошти в бюджеті на правобережжя», не називаючи при цьому ані загальної суми російського «бюджету Херсонської області», ані його частину, яку окупанти «зарезервували на правобережжя». Тобто, вдається до дуже грубої маніпуляції.

До речі, в жодних «офіційних» джерелах окупаційної влади Херсонської області не згадується, скільки саме коштів Росія виділила у 2023 році на загарбаний регіон. Йдеться лише про те, що цей «бюджет» - майже стовідсотково дотаційний і тому складається тільки з видаткової частини.

Тобто взагалі невідомо, скільки РФ виділила на частину Херсонської області, яку вона поки що контролює. І, скоріше за все, висловлювання Володимира Сальдо про «російські гроші для правобережжя» - звичайний пропагандистський хід, не підкріплений бодай якимось фактажем.

Каже Володимир Сальдо і про начебто «ненависть мешканців правобережної частини області до української влади». Це – теж маніпуляція. Висловлюючись в ключі російських пропагандистських наративів, колаборант ототожнює владу і державу, що властиво росіянам. Натомість українці можуть негативно ставитися до чиновників, але це не заважає їм бути патріотами своєї країни.

Вдається «в. о. губернатора» і до перекручування фактів, коли каже про «насильницьку мобілізацію до ЗСУ» на деокупованій частині Херсонської області і про «масову втечу чоловіків» з Херсона на підконтрольну окупантам територію.

Мешканці Херсона, які живуть неподалік річки Дніпра, кажуть, що зараз росіяни, боячись диверсій, стріляють по всім плавзасобам, які намагаються переправитися з правого берега Дніпра на лівий. Тому якісь втечі на лівий берег неможливі. До речі, про те, що російські військові відкривають вогонь по всім плавзасобам, які намагаються перепливти з правого берега Дніпра на лівий казав і сам Володимир Сальдо в нещодавньому інтерв’ю російському телеканалу «Росія 24».

До того ж твердження Володимира Сальдо про «примусову мобілізацію в Херсоні» - стовідсоткова брехня. Ніякої примусової мобілізації немає у всій країні і на Херсонщині в тому числі. Тим більш, неможливо проводити якісь мобілізаційні заходи на території, яка зараз щоденно зазнає ворожих обстрілів.

А ось де справді є примусова мобілізація, так це в Росії і в так званих «Л/ДНР», і цього не приховує навіть пропаганда. А в мережі можна знайти величезну кількість знятих простими громадянами відео, на яких людей силоміць забирають вмирати «за велич Росії».

Тобто «тимчасовий губернатор Херсонщини» приписує українцям те, що справді роблять росіяни та їх поплічники.

Володимир Сальдо в своїх інтерв’ю часто говорить про начебто скору повторну російську окупацію частини Херсонської області, розташованої на правому березі Дніпра.

Але навіть росіяни в дописах в соцмережах, посилаючись на своїх родичів або знайомих серед військових, писали, що спроба знову захопити правобережну частину Херсонщини навряд чи матиме успіх і буде не менше, а, може, й більш кривавою для росіян, ніж бойові дії на Донбасі.

Бо доведеться форсувати Дніпро – дуже серйозну водну перешкоду. Всі мости через річку, розташовані на території Херсонської області, росіяни підірвали. До того ж правий берег Дніпра вищій за лівий, що дозволяє ЗСУ тримати під вогневим контролем велику прибережну територію і колосально утруднює форсування річки. Тобто, пропагандисти, яким допомагає Володимир Сальдо, кажуть про скоре «визволення» правобережної частини Херсонщини, а військові мають щодо цього величезні сумніви.

До речі, і сам Сальдо в інтерв'ю називає річку Дніпро «нездоланна перешкода». Тобто, протирічіть сам собі.

В своїх інтерв’ю колаборант також просуває наратив російської пропаганди про «братство» російського і українського народів, а також про «братовбивчу війну, яку розв’язав не народ, а київський режим».

Звісно, при цьому зрадник не згадує, що і в 2014 році, і в 2022-му загарбницькі дії вчиняла саме Росія, а Україна вже вісім років захищає свій суверенітет. І протистоїть Росії саме український народ. Підтвердження цього – величезна кількість добровольців в рядах ЗСУ, потужний волонтерський рух і рух опору на окупованих територіях.

До того ж з моменту деокупації Херсона і правобережної частини області російські військові нещадно обстрілюють цю територію, де живе «братній народ».

Володимир Сальдо останнім часом до свого статусу російської маріонетки на окупованих територіях додав статус «розмовляючої голови», якою він працює для російської пропаганди. Його численні інтерв’ю – «коктейль» з наративів роспропаганди, маніпуляцій, перекручувань фактів і неприхованої брехні.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів