Bild: холера й тиф косять окупантів на Херсонщині – росіяни здаються в полон через спрагу

Bild: холера й тиф косять окупантів на Херсонщині – росіяни здаються в полон через спрагу

Автор: Марина Поліщук 30 Июня 2024 15:30

На окупованій частині Херсонської області серед окупаційних російських військ лютують черевний тиф та холера. Є смертельні випадки, і кількість захворювань зростає.

Про це повідомив експерт з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, пише телеграм-канал німецького видання Bild. Він посилається на повідомлення з лінії фронту та стверджує, що про поширення тифу й холери почали писати російські пабліки.

«Канал "Два майори" пише, що в Херсонській області "від черевного тифу та холери вже є смертельні наслідки, кількість захворювань зростає"», –ідеться в дописі Bild.

Російський телеграм-канал також пише, що кожному солдату на два тижні видають по 18 літрів води в пластикових пляшках. Тобто – трохи більше літри на день. Від командирів вимагають видавати їм щонайменше 1,5 літри на добу, але тоді вода скінчиться за 4 дні.

Через спрагу під палючим сонцем Херсонщини окупанти п'ють брудну воду з річок та колодязів, примітивно фільтруючи її тканиною. Це й призводить до виникнення захворювань – тифу та холери.

За даними Рьопке, інший російський воєнкор повідомляє про «збільшення випадків захворювання на черевний тиф і холеру з 15 червня». Нібито є відео, в якому російський солдат розповідає, що його деякі військові з-поміж них здаються в полон через спрагу.

«Три дні не було ні їжі, ні води», – заявив окупант.

Як відомо, приблизно в той же час, про який ідеться в інформації Юліана Рьопке, російська пропаганда почала розповсюджувати фейки про холеру в Херсоні. Гауляйтери окупованої Херсонщини теж активно підхопили «новину», додавши до неї байки на свою улюблену тему про американські біолабораторії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Продукт американської біолабораторії»: каховський гауляйтер просуває фейк про холеру в Херсоні

До речі, на початку липня минулого року теж з’являлася інформація, що серед російських військових на окупованій Херсонщині лютує холера. Поширення хвороби стало наслідком терористичного підриву армією РФ дамби Каховської ГЕС. «Гривна» розповідала, що, за даними Генштабу ЗСУ, спалахи холери зафіксовані зокрема в Скадовську та Генічеську.

Ставленики Кремля тоді намагалися замовчати про масштаби проблеми та проводили таємну вакцинацію проти холери представників так званих адміністрацій та їхнього оточення.

Майже одночасно російська пропаганда почала поширювати фейки про спалах холери в Одесі. Типова ситуація для Кремля – валити з хворої голови на здорову, тобто вішати на українців проблеми, які виникають серед окупантів.

Ілюстративне фото: depositphotos

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів