Багі, лазні та барбершоп: в Одесі майстри перероблюють старі авто під потреби ЗСУ

Багі, лазні та барбершоп: в Одесі майстри перероблюють старі авто під потреби ЗСУ

Автор: Ян Ярчук 21 Май 2024 13:00

Волонтери громадської організації «Майстерня незламності» перероблюють різний транспорт для українських військових. Серед їхніх унікальних розробок – мобільний пункт незламності, барбершоп і лазні на колесах, багі зі старих легковиків.

Про це в ефірі Армія FМ розповів керівник ГО «Майстерня незламності» Олександр Гринюк. Майстерня працює в Одесі. У команді пана Олександра ще двоє майстрів.

Генерує ідеї розробок Олександр Гринюк, який спілкується та їздить до військових, тому добре знає про їхні потреби й запити. Першою розробкою була мобільна лазня, створена ще у 2022 році, для бійців на Запорізького напрямку.

«Коли побачив, якими хлопці повертаються з «нуля», то в мене з'явилась думка зробити пересувну лазню. А щоб вони могли постригтися та бороди підстригти, я вирішив створити барбершоп на колесах», розповів волонтер.

Мобільні лазні волонтери виготовляють з автобусів. Олександр Гринюк зазначає, що вони абсолютно автономні, зокрема й обладнані пральними машинами. Роблять лазні з трьох видів автобусів: «Богдан»,  «Еталон» і ПАЗ.

Олександр Гринюк

За словами волонтера, одночасно там може приймати сауну 6-8 осіб, а також 2-3 душ. Для цього електрика не потрібна, адже котел на дровах гріє сауну і воду одночасно.

Щодо барбершопу, то його створили з автобуса. На роботу витратили майже місяць часу і сумарно близько 8 тисяч доларів, це і купівля самого автобуса і переобладнання та матеріали.

«У барбершопі можна стригти одночасно трьох осіб. Коли ми виїздили в Миколаївську область, стригли до 40 осіб за день», наголошує пан Олександр. Він також говорить, що вони готові передати цей мобільний барбершоп якійсь військовій частині, де є така потреба.

Крім того, у колекції мобільних розробок для військових є й багі для ППО та навіть пункт незламності, облаштований в міському автобусі, що до цього їздив вулицями Миколаєва.

«Кожному нашому багі військові давали назву. Коли наш «Цунамі» збив першого шахеда, нам вручили відзнаку. Приємно, що нашу роботу помічають. Були випадки, коли з маленьким бюджетом ми переобладнували стареньких «Москвича» чи «Жигулі», встановлювали установки, і ці машини досі працюють на ППО Одещини й збивають «шахедів», – розповів Олександр Гринюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці ТРО розробили декілька видів наземних дронів: як це допоможе нищити ворога

Як розповів волонтер, їхніми мобільними розробками користуються чимало підрозділів Сил оборони. Переважно це морська піхота, якій волонтери допомагають постійно, також нещодавно передали лазню 3-ій ОШБр.

Нині команда також працює над проєктом для морської піхоти, ділиться Олександр Гринюк:

«Робимо дуже цікавий проєкт: два пересувні командні спостережні пункти для наших морських піхотинців. Передамо один, потім збиратимемо кошти на другий».

Скільки вже таких авто переробили загалом волонтер точно сказати не може, оскільки майстри паралельно ще займаються ремонтом транспорту військових.

Кошти на такі розробки команда збирає завдяки донатам, зокрема 4 проєкти, за словами пана Олександра, були реалізовані завдяки фінансової підтримки українського співака Артема Пивоварова.

Також шукають зварювальника у свою команду, адже роботи дійсно багато, а ідей – ще більше.

Головне фото Укрінформ, фото в тексті з сайту Армія FМ 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів