Аж на 23 копійки... знизили тариф на газ, ще й насміхаються?!

Автор: Алёна ШНАБСКАЯ 27 Січня 2021 13:12

Не дивлячись на те, що уряд домовився з газовими магнатами та на наступні два місяці утримає ціну на газ на одному рівні, протести по всій Україні не вщухають

Звісно, нікого з нас не влаштовує вартість куба газу за 7 гривень, але де були мітингарі, коли в опалювальному сезоні 2018 – 2019 років газ коштував по 8,55? Оце й дивно. Та, справді, хочеться кричати, дивлячись на рахунки за блакитне паливо. Немає меж обуренню такому «зменшенню» тарифу, яке забезпечив уряд. Для більшості мешканців Херсонщини газ буде дешевше в лютому та березні «аж» на 23 копійки: в січні – 7,22 грн за куб від «Нафтогазу», у наступні два місяці – 6,99. Оце перемога! Зате прем’єр-міністр Шмигаль відзначив, що встановлена ціна є нижчою на 1,5 грн за куб від тієї, яка була в 2018 і 2019 роках.

«У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5–3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна буде на рівні 6,99 грн/куб. Це означає, що за споживання середня платіжка буде десь на 500 грн меншою та становитиме приблизно 40% від сьогоднішньої мінімальної зарплати», – зазначив прем’єр.

Але рахує він у «свій бік». Мінімалка нині «чистими» – 4830 грн. А за газ із автономним опаленням, зокрема власникам приватних будинків доводиться віддавати понад 3000 гривень. То де ж ті 40%? І чому Шмигаль не згадав минулорічну ціну на газ в 5 гривень із копійками за куб?

Щось не складається з арифметикою чи совістю й у нашого тимчасового очільника області. Або він чудовий актор, або просто знущається? Тимчасово виконуючий обов’язки голови Херсонської ОДА Сергій Козир на своїй сторінці в «Фейсбуці» написав таке:

«Радий сповістити, що максимальне зниження тарифу на розподіл газу становитиме до 30%. Адже НКРЕКП встановила граничний тариф на рівні 1,79 грн за кубометр. На Херсонщині з 1 січня 2021 року тариф на послуги розподілу газу становить 1,68 грн за куб на місяць (без урахування ПДВ). Окрім цього, найближчим часом у парламент також буде подана ініціатива, яка має зменшити розрив у тарифах між різними газорозподільчими компаніями та встановлюватиме справедливий тариф на розподіл газу для населення».

Сергій В’ячеславович радий... Із чого саме ви радієте? Ви хоча б знаєте, що тариф за розподіл газу, якщо додати податок на додану вартість (20%), складає з січня для мешканців вашого регіону 2,02 грн? І його було встановлено в грудні, а зараз ніякого зменшення на якісь вигадані вами 30% взагалі не відбулося. НКРЕКП знизило тариф на розподіл для тих облгазів, ціни яких були вищими за середні по країні. Це 14 облгазів. А для мешканців вашої області, Сергію Козир, розподіл подорожчав і значно, тому що в грудні ще був 1,19 грн за куб.

Ви ж, шановний, наче «земна» людина – працювали гірником у донецьких шахтах, трохи побули директором відокремленої шахти, начальником зміни на павлоградській копальні. Не зрозуміло, чому Вікіпедія назвала українським діячем, але то вже інше питання. Невже вас так змінила робота радником патронатної служби Херсонської ОДА чи місце заступника губернатора? Чи це нинішня посада вплинула? Шановний, ви ж не живете в Києві, в цій окремій державі в державі, де не розуміють людей і не бачать реальних проблем. Як можна радіти там, де людям хочеться плакати? Ви що насправді не розумієте, що відбувається чи вважаєте народ дурним? Образливо. А ще гидко, що ви служите не людям, хоча живете на велику зарплату від сплати податків тих же людей, а прислужуєте київським босам, які хотіли чхати на наші проблеми. А може вашу фейсбучну сторінку зламали недруги та написали цю маячню? Знаєте, це був би найкращий варіант для виправдання вашої недоречної радості.

ПОЧАЛИСЯ ПЕРЕВІРКИ ГАЗЗБУТІВ

Північне територіальне відділення АМКУ розпочинає справи щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення. Дії «Київоблгаззбут», «Житомиргаззбут», «Чернігівгаззбут», «Черкасигаззбут», «Уманьгаззбут» і ДП «КиївГазЕнерджі» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку. Це могло призвести до ущемлення інтересів споживачів. Виявлено, що цінові пропозиції відповідачів-монополістів на газ для потреб населення з листопада 2020 року по січень 2021 року в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%. Наприклад, ціна газу в «Київоблгаззбут» була вищою за запропоновану «Нафтогазом» на 2,54 грн за 1 м3 (38,52%). А різниця з тарифами «Мегаватт енерго» взагалі становила аж 43,41%: ця компанія пропонувала населенню куб газу дешевше на 2,76 грн. Тобто ці товариства здійснювали постачання газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами.

Також АМКУ повідомляє, що в разі наявності інформації щодо можливих порушень із боку газзбутів, зокрема створення перешкод при зміні постачальни-ка, можна звертатися до міжобласних відділень АМКУ (Південне відділення – Одеська, Миколаївська та Херсонська обл.: (048) 728-36-34, (048) 722-52-63, od@amcu.gov.ua).

КРАЩЕ, КОЛИ ПОСТАЧАЛЬНИК МІСЦЕВИЙ

За даними АМКУ, до 85% населення користуються послугами компаній-постачальників газу в своїх регіонах. У цьому немає нічого дивного, адже не всі споживачі довіряють компаніям, із якими треба спілкуватися лише через Інтернет, а інші звикли робити звірку по сплаті на місцях. Також чимало літніх людей, які взагалі не вміють користуватися комп’ютерною технікою, а тому не мають можливості укласти договір на постачання газу з компанією через Інтернет.

Мешканцям Херсонщини в цьому плані пощастило, бо в них є вибір: обрати підприємство на відстані чи в своїй області. Херсонська обласна енергопостачальна компанія продає тепер не тільки електроенергію, але й газ. На сайті ХОЕК працює розділ «Постачання природного газу» (https://khoek.ks.ua), де можна знайти всю корисну інформацію. Для реєстрації послуги газу можна особисто відвідати Центр обслуговування споживачів ХОЕК або відправити пакет документів – заявку на зміну постачальника, копії паспорта, ідентифікаційного коду та документів на право власності на приміщення на електронну пошту за адресою: gaz@khoek.ks.ua. Головний офіс підприємства знаходиться: м. Херсон, вул. Перекопська, 178. Але для укладання договору на постачання газу можна звернутися до абонслужби (Центри обслуговування споживачів) у вашому населеному пункті області.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів