Приймати чи не приймати тепло: голови ОСББ на херсонському Острові побоюються можливих проблем

17 листопада начальник Херсонської МВА Роман Мрочко повідомив, що він підписав розпорядження про початок опалювального сезону, в якому зазначено, що теплоносій до житлових будинків та закладів соціальної сфери в Херсоні почне подаватися 21 листопада. Проте без тепла поки що залишиться мікрорайон Корабел – там ще й досі тривають ремонтні роботи.

У повідомленні Роман Мрочко зауважив, що тепло в оселях на Острові буде, як тільки “Херсонобленерго” завершить ремонт на своєму обладнанні. Орієнтовно це буде за два тижні.

Проте, як зауважують самі жителі мікрорайону, проблема не тільки з електрообладнанням – тепломережа на Острові геть дірява. На днях у частині мікрорайону тепловики почали подавати у мережу воду. По «водоспадах» з труб одразу стало зрозуміло, що принаймні у двох місцях тепломережа суттєво пошкоджена.

 

«Водоспад» із посіченої осколками тепломережі на Острові. 16 листопада, Херсон. Фото автора

При сукупності всіх проблем, а це – поки що ненадійна електрика та дірява тепломережа, безліч вибитих вікон у багатоповерхівках та відсутність значної кількості жителів на Острові, постає питання доцільності опалення в мікрорайоні Корабел.

Читайте також: Влада закликає херсонців повідомляти про потребу закрити вікна ОСБ-плитами

Як повідомив начальник Херсонської МВА, 16 листопада представники влади та голови ОСББ намагалися відповісти на дуже болюче для жителів мікрорайону Корабел питання: приймати чи не приймати тепло?

«У людей дуже багато питань і побоювань. На всі їх намагалися дати відповідь. Багато голів ОСББ відмовляються підключати будинки до теплопостачання, бо мало людей залишилось або з інших причин. Самі мешканці вимагають опалення. Розмова була непроста, але конструктивна. Влада усіляко сприятиме, щоб в опалювальний сезон кожен будинок увійшов без аварійних ситуацій», – йдеться у повідомленні Романа Мрочко.

Варто зазначити, що побоювання голів щодо опалення на Острові виправдані. Віктор Тоцький, голова ОСББ, вважає, що запускати опалення у геть порожні будинки – це марнотратство.

«Зараз запускати опалення в порожніх будинках для того, щоб опалювати голі стіни і порожні квартири в той час, коли у нас вся країна збирає на дрони і коли вся країна фактично живе на запозичені кошти, опалювати порожні квартири – це буде безгосподарно. Це буде якесь марнотратство. Тому що, я вважаю, що та кількість людей, яка тут зараз перебуває, їм достатньо буде роздати обігрівачі, це буде економніше», – зауважив Тоцький.

Голова ОСББ побоюється, що якщо станеться десь порив у внутрішньодомовій системі, зокрема – у зачиненій через відсутність господарів квартирі, то біди уникнути буде неможливо.

Проте влада впевнена, що треба максимально подати в усі будинки, які були підтоплені після підриву російськими військами греблі на Каховській ГЕС.

«Вони мають опалюватися, щоб не почалося руйнування», – зазначив начальник ХМВА.

А поки влада намагається вирішити проблеми з енерго та теплосистемами, жителі Острова самостійно закривають вибиті вікна підручними матеріалами, купують електрообігрівачі та сподіваються, що зима буде не холоднішою за минулорічну.

Читайте також: В яких будинках у Херсоні точно не буде тепла?

На головній світлині: тепломережа в мікрорайоні Корабел – у вкрай жахливому стані. Фото автора

Пов'язані записи

На Одещині завершили пошуки 10-річної дівчинки, яку віднесло у відкрите море

На Одещині завершили активну фазу пошуків дитини, яку віднесло у відкрите море. Пошуки тривали декілька днів, дівчину так і не вдалося знайти. Нагадаємо, 19 червня під час купання у морі…

Подробиці
У Центрі нацспротиву розповіли, як окупанти затискають жителів ТОТ Херсонщини у лещата

Російська окупаційна влада на лівобережжі Херсонщині продовжує тиск на місцеве населення. Як наголошують у Центрі національного спротиву, головна мета загарбників – максимально зачистити українське поле та створити ілюзію повної інтеграції…

Подробиці