Знаменита херсонська вівчарка живе в Одесі – її знову поставили на лапи та шукають родину

Знаменита херсонська вівчарка живе в Одесі – її знову поставили на лапи та шукають родину

Автор: Марина Поліщук 17 Сентября 2023 13:05

Херсонська вівчарка Багіра, фото якої стало відомим чи не на весь світ, сьогодні живе в спеціалізованому притулку в Одесі, де проходить реабілітацію. Собаку врятували влітку під час затоплення міста після теракту на Каховській ГЕС. Кадр із Багірою, яка обіймає ногу волонтера, облетів усі соцмережі та всі медіа.

Вівчарка півтори доби була у воді, внаслідок чого в неї відмовили кінцівки. Як згадував автор фото (знімок на головній світлині) Сергій Коровайний, після порятунку собака був дуже слабким, не міг підвестися на задні лапи. 

«Тобто він міг просто повзти, по суті, двома передніми лапами перебирав і міг просто повзти. І коли його діставали з човна, від того, вочевидь, що в нього не було сил, чи він боявся, що його знову кинуть, він вхопився лапками й тримався. До нього одразу троє людей одразу підбігли. Був хлопець, який його потихеньку реабілітував, виніс на сонце», – згадував фоторепортер.


Ще однин знімок порятунку Багіри в Херсоні. Фото Данила Павлова

Багіру доправили до спеціалізованого притулку для собак в Одесі – тут її знову поставили на лапи, і тепер зоозахисники шукають для неї люблячу родину, повідомляє ТСН.

«Пройшли ми шість клінік, але ніхто нам навіть одного відсотка гарантії не давав, тому операцію нам скасували одразу. Розпочався курс реабілітації: масажі ручні, масажі апаратні, тренування, вигул і робота зі сходами. Те, що бачите сьогодні – це титанічна праця реабілітолога, любов і бажання Багіри жити», – розповіла Людмила Мельникова, очільниця правління федерації порятунку тварин «Берсерк», засновниця притулку «Мої живі собаки».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як в Одесі доглядають собак із Херсонщини, врятованих після теракту на Каховській ГЕС

Зараз вівчарка живе у просторому вольєрі з будиночком у притулку для собак.

«Ця собака не боїться вибухів, не боїться "бавовни", не боїться повітряних тривог. Але Багіра жахливо боялася води, і тепер нам навіть проблема її покупати. Вона наплавалась на три життя вперед», – додала Людмила Мельникова.


Багіра в одеському притулку. Скріншот з відео ТСН

Засновниця притулку також розповіла, що Багірі – 8 років. Раніше її звали інакше, вона жила на ланцюгу й стерегла майно своїх господарів у Херсоні. Вони виїхали, а її залишили. Знайомі підгодовували вівчарку, а в день трагедії сусід відчепив її від ланцюга.

«Господареві майбутньому дуже пощастило – ця собака може навчити безумовно любити, вона вдячна за все. Ось як є фото, де вона обіймає ногу, ось це Багіра, ось це її сама суть. Це собака з величезним серцем», – каже Людмила Мельникова.

Вона додає, що навіть після лікування та реабілітації Багіра потребуватиме особливого догляду. Тому віддадуть її лише до відповідальної родини.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів