Жителя Очакова засуджено за шахрайство з виплатами ВПО

Очаківський суд Миколаївської області визнав винним жителя Очакова в шахрайстві та призначив йому покарання. Чоловік оформився як ВПО, проте нікуди не виїжджав, тож гроші отримував неправомірно.

Як зазначено в тексті вироку, жителя Очакова визнали винним в шахрайстві при оформленні допомоги для внутрішньо-переміщених осіб через застосунок «Дія». Тепер він повинен повернути всі отримані гроші та відпрацювати на благо громади.

30 липня минулого року безробітній очаківець подав заяву через «Дію» про взяття його на облік як ВПО та, відповідно, на призначення допомоги. У заяві він зазначив, що виїхав з небезпечної прифронтової зони, в якій перебуває Очаківська громада, проте сам залишався вдома.

У період з 1 липня 2022 року по 30 квітня 2023 року чоловік щомісяця отримував по 2 тисячі гривень виплат, передбачених для ВПО. Загалом йому було виплачено 20 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині судитимуть жінку за шахрайство із соцвиплатами

Під час судового засідання обвинувачений повністю визнав свою вину. Він розповів, що подав заявку на виплати за порадою знайомого. При оформленні він вказав вигадану адресу – при цьому кому належить будинок за цією адресою він не знав, бо ніколи там і не був. Протягом усього часу отримання допомоги чоловік нікуди з місця свого постійного проживання не виїжджав. 

Суд визнав винним жителя Очакова у вчинені кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 190 КК України («шахрайство»). Йому призначили покарання у вигляді громадських робіт на термін 200 годин. Також він має повернути 20 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому окупанти щодня обстрілюють Очаків і до чого тут НАТО? 

Пов'язані записи

Юні херсонські спортсмени вибороли призові місця на Чемпіонаті України з бойових мистецтв

Вихованці ДЮСШ «Україна» Херсонської міської ради здобули низку нагород на Чемпіонаті України з бойових мистецтв ICO. Змагання проходили з 18 по 20 червня в Києві. Херсон представляли юні спортсмени ДЮСШ…

Подробиці
Тепловики Херсонської громади отримали техніку від партнерів з Німеччини

У межах співпраці з німецьким містом Кіль Херсонська громада отримала екскаватор-навантажувач JCB 3CX. Техніку передали тепловикам. Зокрема, разом із аналогічною машиною, яку раніше передала Федеральна агенція технічної допомоги Німеччини THW,…

Подробиці

Ще новини

Цьогоріч на Херсонщині від пожеж, спричинених рф, постраждали понад 4 тис. га природних територій
Юні херсонські спортсмени вибороли призові місця на Чемпіонаті України з бойових мистецтв
Трагічна загибель уродженки Скадовська на пляжі в Одесі: чи не стали ми надто легковажними до власної безпеки?
Тепловики Херсонської громади отримали техніку від партнерів з Німеччини
Нові підозри, розірвані договори, штраф: скандал із підземними школами в Херсоні виходить на новий рівень
На лівобережжі Херсонщини окупанти створили 15 кадетських класів слідчого комітету РФ