“Заступника міністра охорони здоров’я Херсонщини” та двох працівниць департаменту судитимуть за співпрацю з ворогом

За співпрацю з ворогом в галузі медицини судитимуть трьох жителів Херсона – прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти стосовно трьох місцевих мешканців за фактом колабораційної діяльності. Якщо у суді доведуть їхню провину, то херсонці-колаборанти можуть сісти за грати на 10 років.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Херсонської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що у червні 2022 року одна з обвинувачених – 47-річна жителька Херсона, пішла на співпрацю з росіянами та стала «головним бухгалтером Департаменту охорони здоров’я окупаційної адміністрації Херсонської області».

У її обов’язки входило фінансове забезпечення захоплених окупантами медичних закладів Херсона та їх господарчої діяльності, видача заробітної плати працівникам незаконно створених установ.

 Ще одна 39-річна жінка почала співпрацювати із ворогом у червні 2022 року та стала «начальницею загального відділу» цього ж окупаційного органу. Її задачі стосувалися ведення діловодства, контролю за виконанням доручень керівництва та облік кореспонденції.

 У липні 2022 року погодився працювати з окупантами і 43-річний херсонець. Він став «начальником управління організації медичної допомоги, медицини катастроф, освіти та науки окупаційної адміністрації». А згодом обійняв посаду так званого «заступника» фейкового міністра охорони здоров’я Херсонщини. У його задачі входила організація адміністративно-господарчої та розпорядчої діяльності «Департаменту».

Раніше «Гривна» повідомляла, що Малиновський районний суд Одеси засудив загиблого заступника голови окупаційної адміністрації Херсонської області Кирила Стремоусова до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Пов'язані записи

Авіаудар по Херсону: на комунальному підприємстві спалахнула пожежа (ВІДЕО)

Російська авіація вдень завдала удар по Херсону. Внаслідок атаки виникла пожежа на території одного з комунальних підприємств, також загорілися легковий і вантажний автомобілі. За попередніми даними, постраждали троє людей. Про…

Подробиці
Україна повернула з російського полону ще 160 захисників (ФОТО)

Україна провела черговий обмін військовополоненими. Додому повернулися 160 українських військових, більшість із яких перебували в російському полоні ще з 2022 року. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. Серед звільнених:…

Подробиці