З окупованої Херсонщини вдалося повернути дитину, яку росіяни хотіли віддати в дитбудинок

З окупованої Херсонщини вдалося повернути дитину, яку росіяни хотіли віддати в дитбудинок

Автор: Марина Поліщук 28 Августа 2023 18:45

В Україну повернули підлітка з тимчасово окупованої частини Херсонщини, якого росіяни хотіли віддати в дитячий будинок.

Новину повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«На початку серпня на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 звернулася жінка, яка повідомила, що на тимчасово окупованій частині Херсонської області мешкає 14-річний хлопчик Іван. Після смерті бабусі, яка ним опікувалася, його збиралися оформити в дитячий будинок на тимчасово окупованій території», – зазначено в повідомленні міністерства.

Операцію вдалося здійснити спільними зусиллями Мінреінтеграції та «Української мережі за права дитини». Увесь процес тривав 22 дні. Наразі хлопець перебуває на підконтрольній території України.

Зазначається, що взяти опіку над Іваном зголосилася сім’я внутрішньо переміщених осіб із ТОТ Херсонщини, яка наразі проживає в Київській області. Вони давно знали хлопця, ще до переїзду. Але самотужки забрати його з окупованого регіону не могли.

Загалом завдяки спільним зусиллям за три літніх місяців цього року в межах проєкту «Шлях додому» вдалося повернути 26 дітей.

«Якщо ви стали свідком незаконного переміщення дітей на тимчасово окуповану територію або територію РФ, обов’язково повідомте про це профільному фахівцю Мінреінтеграції Наталії Ємець за телефоном: (050) 562-03-13. Також можна зателефонувати на гарячу лінію Національного інформаційного бюро 16-48», – нагадують у Мінреінтеграції.

Фото: пресслужба Мінреінтеграції

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів