В Україні будують водогон для забезпечення водою Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей

В Україні будують водогон для забезпечення водою Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей

Автор: Іван Підлісний 02 Декабря 2023 13:25

В Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури повідомили про будівництво магістрального водогону, який має забезпечити водою більше мільйона людей із Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. 

За словами очільника Держагентства Мустафа Наєм, пошук альтернативних шляхів забезпечення водою почали в перші дні після підриву росіянами Каховської ГЕС. Підготовчі роботи почались вже у липні. 

"Наразі будуємо дві насосні станції на першій ділянці водогону. Вони необхідні, щоб подавати воду в систему трубопроводів. Станція першого підйому забиратиме воду з річки Інгулець, а інша служитиме для подачі води споживачам. На цій станції будівельники виконують роботи з бетонування стін. Паралельно проводять армування місця водозабору. Розпочали влаштування тумб під насоси. На другій насосній станції будівельники монтують металоконструкції. Попереду роботи з встановлення насосів та їх підключення", - заявив Наєм. 

Всього на станціях буде розташовано 12 потужних насосів, найбільший з який на водозаборі. Загальна протяжність водогону складатиме 145 км, 300 км трубопроводу в одну нитку. Вже прокладено понад 277 кілометрів труб. 

Нагадаємо, що раніше стало відомо про плани будівництва нового автошляху в обхід міста Миколаїв. 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів