У Високопіллі власними силами ремонтують дороги та проводять благоустрій – але не всім жителям це подобається

У Високопіллі власними силами ремонтують дороги та проводять благоустрій – але не всім жителям це подобається

Автор: Марина Поліщук 08 Апр. 2024 14:00

Громади Херсонщини, попри постійні обстріли та нестачу фінансів, намагаються проводити благоустрій у населених пунктах. Десь це роблять власними коштами й силами, десь – за допомогою волонтерів та благодійників. Але не всі місцеві жителі задоволені подібними ініціативами. Чому? Розглянемо на прикладі Високопільської громади.

Нещодавно стало відомо, що у Високопіллі, не залучаючи бюджетних коштів, провели ямковий ремонт дороги. Таку ініціативу планують перейняти й інші громади правобережної Херсонщини. Про це повідомив Конгрес місцевих та регіональних влад, зазначаючи, що таким чином у селищі продемонстрували справжній приклад громадської взаємодії між жителями, комунальниками та владою. 

«За ініціативи комунального підприємства «Високопільський комунсервіс» та небайдужих мешканців на головній вулиці було проведено ямковий ремонт дорожнього покриття. 

З бюджету на ремонт не витратили ані копійки. Цемент для виконання робіт надала Херсонська обласна військова адміністрація», - ідеться в повідомленні. 

Пресслужба Конгресу додає, що ініціативу Високопільської громади підтримали й інші селищні ради та територіальні громади Херсонщини. І найближчим часом в інших населених пунктах на правобережжі теж планують провести ямкові ремонти проблемних ділянок без залучення бюджетних коштів.

Тим часом жителів Високопілля активно залучають до проведення й інших робіт з благоустрою. Зокрема, місцевий комунгосп проводить суботники – як відомо із соцмереж, у масовому прибиранні вулиць селища беруть участь і комунальники, і чиновники, і всі небайдужі високопільчани.

А наприкінці березня «Високопільський комунсервіс» відновив локацію «Я люблю Високопілля» в центрі селища. У соцмережі в місцевих групах одразу виникла суперечка доцільності витрати бюджетних коштів на цю споруду. А ще чимало жителів обурилися, що локація облаштована на фоні розбитого російськими окупантами Будинку культури.

І якщо стосовно пошкодженої будівлі БК – окрема розмова. Адже таких понівечених споруд на Херсонщині чимало в будь-якому населеному пункті, це наслідки війни, й нікуди від них не дінешся – із часом усе відбудується. То ось щодо витрачання коштів частина місцевих жителів вважає, що такі затрати – не на часі.

Ось декілька різних думок від жителів «Високопілля»:

«Вражає рівень безнадійності «керівництва» нашої громади – про пріоритети тут взагалі давно забули! Не в те русло ви кошти витрачаєте!»

***

«Все це коштує грошей, малих чи великих, і це недоцільно зараз, хоч що не говоріть…»

***

«Гарно. Але є але.
1) Розбитий ДК. (Чудовий фон)
2) Розбитий універмаг
3) Розбитий другий поверх гімназії.
І саме головне – скільки списали коштів з бюджету на цю конструкцію?»

***

«Це була ініціатива комунального підприємства, на цю ініціативу ніхто ніякі кошти не виділяв. Вони займаються благоустроєм селища і роблять все можливе, що є в їхніх силах і навіть більше». 

***

«Простий приклад. Підійде бабуся, в якої немає вже будинку, до цього гарного напису і заплаче, нікому вона тепер непотрібна і її проблеми теж. Я не правий? То де тут логіка? Чи виділили кошти, чи ні, все одно цю роботу робив цілий колектив, витратив час і ресурс. А могли б зробити більш пріоритетні задачі».

***

«Класно, супер, молодці, це чудово. Ви забули – війна ще не скінчилася. А це відмивання коштів. А скільки можна було цим «надписом» би підкинути на дрони, на захист від дронів і т.д. нашим хлопцям!!!»

На часі подібні ініціативи чи не на часі – питання, на яке сьогодні немає однозначно правильної відповіді. Кожна громада обирає сама, як жити: бачити навколо одні руїни чи, може, засадити ці руїни квітами…  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Троянди на руїнах: історії сміливих жінок Херсона, які борються за своє місто під ворожими обстрілами

На світлинах: один із суботників у Високопіллі у березні 2024 р.; відновлена локація «Я люблю Високопілля». Фото: Фейсбук/Лариса Остапенко, КП «Високопільський комунсервіс»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів