У Польщі трагічно загинула художниця з Херсона (фото)

У Польщі трагічно загинула художниця з Херсона (фото)

Автор: Марина Поліщук 22 Май 2024 14:15

Минулого тижня стало відомо про загибель молодої херсонської художниці Ольги Мітелки, випускниці Херсонського національного технічного університету.

Про трагедію 17 травня повідомили на сторінці навчального закладу в соцмережі:

«Сьогодні вся університетська спільнота ХНТУ з болем у серці дізналася про значну втрату – загинула талановита, мила та завжди усміхнена випускниця кафедри дизайну Оля Мітелка.

Оля залишила глибокий слід у наших душах і серцях. Її світлий образ, доброта і щира усмішка назавжди залишаться в наших теплих спогадах. Вона була джерелом натхнення та радості для всіх, хто мав щастя знати її».

У коментарях ректорка ХНТУ Олена Чепелюк зазначила, що Олю збила вантажівка. Сталося це 14 травня в польському місті Слупськ, куди херсонка переїхала влітку 2022 року. 22 травня Олю поховали в Слупську.


Ольга Мітелка. Фото зі сторінки художниці у фейсбуці

«Гривна» розповідала про Олю Мітелку, яка ще в окупованому Херсоні розпочала серію своїх робіт про красу українських дівчат. Першу картину, яка має назву «Україночка», дівчина не змогла вивезти із собою з окупації. Проте наступні роботи з колекції мисткиня представляла на виставках, зокрема в Черкасах та в Слупську.

На початку цього року Оля приєдналася до мистецького «Клубу Пластика», який функціонує в Слупську. У лютому вона брала участь у виставці «Мистецький перегляд Клубу Пластика», де представила дві свої картини – портрети українок, повідомляло «Суспільне».


Ольга Мітелка на виставці «Мистецький перегляд Клубу Пластика» та її дві роботи: «Рум’яні» (ліворуч) і «Пацьорки». Фото зі сторінки художниці у фейсбуці

Довгий час дівчина малювала свої картини вдома, у невеликій кімнаті в хостелі, бо не знала, чи є якісь студії в Слупську. Ольга розповідала, що почувалася дуже самотньою як мисткиня, і дуже хотіла потрапити до компанії колег. Роботи Олі, якими дівчина ділилася на своїй сторінці у фейсбуці, випадково побачила одна з учасниць «Клубу Пластика».

«Побачила мої роботи та була вражена. Через деякий час вона запропонувала мені стати теж частиною клубу. Таким чином я познайомилася з іншими художниками, а також змогла користуватися майстернею у Клубі Пластика, бо там є великий простір, мольберти – те, що потрібно для творчості», – розповідала Ольга Мітелка.

Відтоді життя художниці заграло новими барвами, її творча енергія потрапила в нове русло. Та на жаль, доля невблаганна…

Польські ЗМІ пишуть, що водій вантажівки збив Ольгу на пішохідному переході. Тест на алкоголь показав, що в момент ДТП він був тверезий. Наразі правоохоронці шукають свідків трагедії, триває слідство.

Місце трагедії. Фото: Wojciech Szostak, gp24.pl

«На одне Сонце в світі стало менше... В моєму серці назавжди пам'ять про тебе... Талановита, смілива, безкінечно життєрадісна та добра... Твій шлях був недовгим, але неймовірно яскравим...

Буду гортати твоє студентське портфоліо, яке ми зробили разом, буду згадувати дипломні проєкти бакалавра та магістра, в яких я була твоїм керівником, і всі наші спільні фотосесії та творчі проєкти...»написала Марія Артеменко, перша проректорка ХНТУ.


Пам'яті Олі Мітелки. Фотоколаж ХНТУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів