Суд оголосив вирок гауляйтерці Микільського, яка втекла з окупантами

Суд оголосив вирок гауляйтерці Микільського, яка втекла з окупантами

Автор: Марина Поліщук 09 Янв. 2024 15:45

Гауляйтерці села Микільське Дар'ївської сільської громади оголошено вирок – її визнано винною в колабораційній діяльності. 

У суді прокурори довели, що жінка добровільно пішла на співпрацю з ворогом та отримала «посаду» під час окупації села. Вона «очолила» громаду, повідомляє пресслужба Івано-Франківської обласної прокуратури.

Так звана «очільниця» незаконного органу місцевого самоврядування проводила агітаційну діяльність з метою популяризації ворожої влади, а також формувала списки жителів для незаконного референдуму про входження окупованих українських територій до складу РФ.

Очолити громаду їй, як уродженці Росії та проросійській активістці, у серпні 2022 року запропонував заступник гауляйтера Херсонщини Стремоусов. Перед звільненням правобережжя Херсонщини вона втекла до Росії.

Жінку засуджено заочно до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на 15 років та з конфіскацією майна.

Як відомо, ідеться про Ольгу Загоруйко (дівоче прізвище Дубасюк), 7 лютого 1986 року народження. Вона родом з Росії, в Україну переїхала наприкінці 1990-х років. Під час окупації досить тісно співпрацювала з мертвим уже колаборантом Кирилом Стремоусовим, який «гастролював» по окупованих селах Херсонщини, де проводив «зустрічі з народом» з пропагандою та агітацією.

Вирок суду набрав законної сили. Термін відбування покарання рахуватиметься з моменту затримання зрадниці. Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі УСБУ в Івано-Франківській області.

Як повідомляла «Гривна», раніше за співпрацю з окупантами засудили так звану «директорку» Микільського дитсадка Ларису Лаврову, також оголошено вирок і «директорці» Микільського ліцею Оксані Кривенковій.

На фото: колаборантка Ольга Загоруйко

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів