Що зараз відбувається на лівому березі Херсонщини?

Що зараз відбувається на лівому березі Херсонщини?

Автор: Євген Веселов 27 Февр. 2024 11:45

Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан та речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк дали оцінку подіям, які розгортаються на окупованому лівому березі Дніпра.

У коментарі 24 каналу Світан зазначив, що лівий берег Дніпра – це найдальша для росіян точка щодо перекидання військової амуніції. Відповідно, постачання російських військ на цьому напрямку є найгіршим. А для нас це оптимальний варіант для їхнього знищення.

Тому, зауважив він, уже заради цього є сенс розгортати тактичні плацдарми на лівому березі, змушуючи противника створювати в цьому місці певні корпуси. Ми ж їх там сковуємо.

«Росіянам доводиться утримувати цей рубіж, не розуміючи, де ми почнемо рухатися далі», – заявив полковник запасу.

За його словами, розгортати плацдарм до оперативного рівня, тобто під переправу, та створення деяких механізмів щодо форсування Дніпра можливо лише тоді, коли в нас буде достатня кількість особового складу й техніки.

Адже, додав він, окупанти кинуть сюди максимальну кількість сил та засобів, аби знищити наш плацдарм. Тому створення оперативного плацдарму має бути лише задля руху хоча б у бік Скадовська або ж одразу на Крим. А робити це краще, коли є авіація.

26 лютого стало відомо про знищення Збройними силами України ремонтної бази російських окупантів біля села Раденськ Олешківської громади.

Тим часом позиційні бої у та поблизу Кринків тривають, попри заяви Росії про те, що російські сили повністю відбили населений пункт. В ОК «Південь» заявили про відбиття 4 ворожих штурмів за минулу добу, активізації аеророзвідки окупантів та застосування ними великої кількості ударних дронів різних рівнів.

Загалом нагнітання ситуації навколо Кринків і плацдарму на лівобережжі Херсонщини зараз надзвичайно вигідне саме окупантам. Про це 27 лютого в ефірі телемарафону розповіла керівниця об’єднаного пресцентру ОК «Південь» Наталія Гуменюк, пише «Укрінформ».

«Вони мали фальстарт з бравурною заявою, що все вже переможено і всі обов’язкові досягнення, які їм позначалися до квазівиборів, уже виконані. Насправді перемоги не сталося, і вони не мають чим порадувати царя. Тому вони намагаються насичувати зараз інформаційний простір різною інформацією», - зазначила речниця.

Вона додала, що за минулу добу російські війська «спромоглися тільки на два штурми», що свідчить про наявні в них складнощі морально-психологічного характеру, щоб мотивувати людей йти в ці м’ясні штурми.

«Вони продовжують діяти без застосування бронетехніки, і це дуже нервує особовий склад тих штурмових груп», - сказала Гуменюк.

Як повідомляла «Гривна», на лівобережжі Херсонщини ЗСУ ліквідували окупантів, які встановлювали російський прапор в Кринках.

На світлині: український військовослужбовець у Херсонській області. Фото: Reuters/Viacheslav Ratynskyi

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів