Росіяни погрожували дітям в’язницею: із ТОТ Херсонщини повернули ще декілька родин

Росіяни погрожували дітям в’язницею: із ТОТ Херсонщини повернули ще декілька родин

Автор: Марина Поліщук 10 Июля 2024 14:45

На підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої частини Херсонщини вдалося повернути 6 хлопчиків та 1 дівчинку віком від 9 до 17 років.

Діти та їхні батьки пережили знущання, обшуки й погрози в окупації. Нині діти й дорослі в безпеці, попереду їх чекає тривалий процес відновлення. Сьогодні вони отримують необхідну медичну та психологічну допомогу, повідомив начальник ХОВА Олександр Прокудін.

За його інформацією, загалом від початку 2024 року на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 146 дітей із Херсонської області.

У благодійній організації Save Ukraine, яка працювала над поверненням дітей та їхніх батьків, розповіли історії деяких родин.

Зокрема, для Сергія, одного з повернутих підлітків, це вже була друга спроба виїхати з окупації. На кордоні його зупинила російська поліція, затримала й погрожувала відправити до в’язниці. На допиті хлопця звинувачували в тому, що він говорить їм неправду, й обіцяли привезти екстрасенса, щоб той загіпнотизував, і підліток усе розповів.

Знущання й обшуки вдома довелося пережити Олені, матері двох дітей. Одна з її доньок має серйозну вроджену хворобу. Жінка з жахом розповіла про те, як росіяни били її до втрати свідомості, а потім наказали нікому не говорити, що в неї щось болить.

Тарас, ще один врятований підліток, розповів, що для зв’язку в окупованому рідному місті придбав російську сімку. І щойно він активував номер, на нього одразу ж прийшло повідомлення, що можна приходити й влаштовуватися на російську службу за контрактом.

А 14-річна Мирослава, яку теж вдалося повернути в Україну, розповіла, як російський військовослужбовець на кордоні погрожував пістолетом, щоб вона йшла на допит. Дівчина щаслива, що нарешті в безпеці:

«Я дуже зраділа, коли пройшли кордон, і ми нарешті в Україні. Зараз почуваю себе дуже добре. Там залякують, б’ють, а тут вільна країна».

Ілюстративне фото: фейсбук/Save Ukraine 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів