Псевдовибори на лівобережній Херсонщині: окупанти голосують і за себе, і за місцевих жителів та їхніх сусідів

Псевдовибори на лівобережній Херсонщині: окупанти голосують і за себе, і за місцевих жителів та їхніх сусідів

Автор: Дарина Лапіна 04 Мар. 2024 16:05

Російські окупанти знущаються над жителями тимчасово окупованих територій, примушуючи їх брати участь у фейкових «виборах». «Гривна» продовжує слідкувати за проведенням так званих «виборів президента рф» на лівобережжі Херсонщини.

Нагадаємо, 27 лютого окупанти оголосили про початок «дострокового голосування», яке мало тривати до 29 лютого включно. Пізніше балаган під назвою «вибори по-російськи» окупаційна російська влада на лівобережжі Херсонщини вирішила продовжити. Другий етап цього абсолютно незаконного дійства мав проходити з 1 по 3 березня. 

Сьогодні, 4 березня, активісти руху громадського спротиву на тимчасово окупованих територіях «Жовта Стрічка» у своєму телеграм-каналі розповіли подробиці проведення так званого «голосування» на ТОТ Херсонщини. Зазначається, що самі окупанти під виглядом місцевих жителів голосують по декілька разів. Мобілізованих російських солдат почали залучати до «голосування» через низьку явку українців.  

«Тому окупанти переодягаються в цивільний одяг та голосують на виборчих дільницях нібито місцеві. Це було зафіксовано в населених пунктах Каховського району, біля Олешок, в Іванівці та Нижніх Сірогозах», – сказано в повідомленні руху «Жовта стрічка».

Окрім цього, за повідомленням Центру національного спротиву, росіяни збільшують явку на тимчасово окупованих територіях шляхом примусового голосування особового складу ЗС РФ. Для збільшення кількості осіб, що проголосували, росіяни організували “вибори” у своїх окупаційних частинах, що розташовані на ТОТ. За явку відповідають замполіти: окупаційні війська мають завершити голосування до 15 березня, і саме їхні бюлетені стануть основою для фальсифікацій явки.

Нагадаємо, що так зване «дострокове голосування» російські терористи запровадили саме для жителів тимчасово окупованих територій, і завершитися цей цирк мав 3 березня. А от росіяни мають піти на свої дільниці 15 березня.

Але, як бачимо, на окупованих територіях загарбники фальсифікують і без того незаконні «вибори» по максимуму. Кожен російський солдат, що знаходиться на ТОТ, може проголосувати хоч 100 разів – і за себе, і за місцевого жителя, і за його сусіда… Це вже навіть не циркова вистава, а знущання над всіма законами здорового глузду.

Попри те, що явку й покірність забезпечили російські солдати, окупаційна влада все ж хвилюється через імовірний зрив процесу. Саме тому до тимчасово окупованих міст прибувають нові загони російських каральних органів. Як повідомили в Центрі національного спротиву, окремо було зафіксовано прибуття екіпажів поліції та посилених загонів росгвардійців на тимчасово окуповані території. 

Кураторство над усіма підрозділами отримало російське ФСБ. Ключова ціль – пошук партизанів, аби ті не зривали процес проведення так званих «виборів президента рф».

Але як би не боялися окупанти можливого зриву так званих «виборів» на окупованих територіях, вони не забувають забезпечити своїх пропагандистів «правильною» картинкою. Фотографіями «голосування» з тимчасово окупованого Скадовського району у фейсбуці поділився каховський журналіст Олег Батурін.

«Шапіто в окупантів триває. #вибори_Пітуна #Херсонщина», – підписав світлини журналіст.

На фото, як завжди, натягнуті посмішки на всіх обличчях...

Як повідомляла «Гривна», на окупованій Херсонщині «голосування» часто проходить під дулом автоматів в прямому сенсі слова. За словами місцевих жителів, поліція, військові та колаборанти ходять по вулицях і будинках, гатять у двері. Люди, що при обході перед виборами відмовилися голосувати, зараз під дулом автомата погоджуються брати участь…

Фото: фейсбук/Oleh Baturyn

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів