Посадовець однієї з військових частин Херсонщини може сісти за ґрати

До суду направлено обвинувальний акт стосовно начальника медичної служби однієї з військових частин на Херсонщині. Посадовець допустив незаконні виплати військовослужбовцю на понад 340 тисяч гривень.

Під час досудового розслідування з’ясувалося, що в листопаді 2022 року військовослужбовець однієї з військових частин на Херсонщині поскаржився на здоров’я та був відправлений на лікування у відповідний медичний заклад.

Начальник медичної служби військової частини, який мав проконтролювати та простежити подальшу долю хворого, про нього «забув», повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

«Посадовець не вів облік і не складав звітність щодо військовослужбовців, направлених до медзакладів за межі військової частини. Також він не проводив з підрозділами звірку облікових даних, не контролював подальшу долю пацієнтів і не доповідав про строк закінчення лікування», – ідеться в повідомленні.

Через таку недбалість військовослужбовець після завершення лікування повернувся до частини вже в середині квітня 2023 року із запізненням на 133 дні, без поважних причин та надання відповідних документів. За це стосовно нього було розпочате кримінальне провадження за ч. 5 ст. 407 КК України (самовільне залишення місця служби).

За час, коли військовий не з’являвся на службу, йому було нараховано понад 340 тис. гривень грошового забезпечення та додаткової винагороди.

Начальник медичної служби, через якого нараховувалися безпідставні виплати, обвинувачується в недбалому ставленні до служби, що заподіяло істотну шкоду, в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Херсонській ОВА поскаржилися на низькі посадові оклади спеціалістів

Пов'язані записи

В Олешках окупанти проводять перевірки та розпитують місцевих про підвальні приміщення в будинках

Місцевих жителів в окупованих Олешках зупиняють просто на вулицях, перевіряють документи та телефони, а також розпитують про підвальні приміщення. Про це повідомляють активісти руху “Жовта Стрічка”: “В Олешках двоє чоловіків…

Подробиці
Фейкова грошова допомога, онлайн-шопінг: жителі Херсонщини втратили 276 000 гривень через шахраїв

Протягом останніх кількох діб жителі Херсонщини втратили десятки тисяч гривень, довірившись шахраям. Як повідомляють у поліції, найчастіше аферисти виманювали гроші під приводом оформлення грошової допомоги, телефонували від імені працівників банків,…

Подробиці