Підготував переможницю всесвітньої олімпіади з фізики: викладач з Херсона отримав нагороду від Президента

Підготував переможницю всесвітньої олімпіади з фізики: викладач з Херсона отримав нагороду від Президента

Автор: Ганна Власенко 01 Октября 2023 17:25

Напередодні Дня вчителя, який в Україні цьогоріч відзначають 1 жовтня, завідувач кафедри фізики Херсонського фізико-технічного ліцею Максим Пашко отримав нагороду від Президента України Володимира Зеленського.

«Мене нагороджували як людину, яка підготувала переможницю всесвітньої олімпіади з фізики у Токіо. Сама переможниця, Марина Богдан, – моя учениця з Херсона. Через війну вона переїхала на навчання до Києва», – розповів викладач у коментарі «Суспільному».

Завідувач кафедри фізики працює в Херсонському фізико-технічному ліцеї 25 років, чимало його вихованців стали призерами всесвітніх олімпіад. Максим Пашко є одним із тренерів збірної України з фізики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На окупованій Херсонщині росіяни замінюють українські книги пропагандистською літературою

Рік тому, виїхавши з окупованого Херсона, разом із колегами за підтримки закордонних учених він створив онлайн-курс фізики – безкоштовний для учнів, щоб підтримати їх у бажанні займатися цією наукою.

«За цей рік наша онлайн-школа OnlinePhysicsSchool реалізувала багато цікавих і корисних проєктів. Це й розроблений курс підготовки до олімпіад із фізики, і двомісячні курси підготовки випускників до НМТ, і авторські курси з астрофізики, акустики, програмування. Наші викладачі влітку провели тритижневу виїзну науково-мотиваційну школу для дітей військовослужбовців. Крім того, провели інтенсивну підготовку збірної команди українських школярів до Всесвітньої олімпіади з фізики в Японії. Результатом стали одна срібна та чотири бронзові медалі. А зараз онлайн-школа почала свій другий навчальний рік – вона відкрита, безплатна та об'єднує тих, хто цікавиться чудовою наукою фізикою, як учнів, так і вчителів», – розповів Максим Пашко.

За свою діяльність у жовтні 2022 року Максим Пашко отримав орден «За заслуги» ІІ ступеню. Нагородою в цьому році стала Президентська премія.

Як повідомляла «Гривна», опір російській окупації чинять навіть школярі, які вимушені навчатися за російськими стандартами освіти в школах на тимчасово окупованій території Херсонської області. В одному з таких закладів діти відмовилися підводитися під гімн росії.

На світлині: херсонський вчитель Максим Пашко отримує нагороду від Володимира Зеленського. Фото: Facebook/Максим Пашко

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів