Перша заступниця гауляйтера Скадовська отримала тюремний строк та санкції РНБО

Перша заступниця гауляйтера Скадовська отримала тюремний строк та санкції РНБО

Автор: Ганна Власенко 19 Янв. 2024 13:15

На 12 років позбавлення волі засуджено підсанкційну «першу заступницю» так званого голови тимчасово окупованого росіянами Скадовська на Херсонщині. Зрадницю визнано винною у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору.

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

«Її засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, яка пов’язана з наданням публічних послуг строком на 15 років», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у суді доведено, що засуджена пішла на співпрацю з ворогом та у період з березня до травня 2022 року обіймала посаду «заступниці» так званого «голови Скадовської військової адміністрації».

На псевдопосаді жінка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарських функції. Погрозами забезпечувала участь місцевих жителів та підпорядкованих їй працівників у проросійських заходах. 

Також повідомляється, що зрадниця передавала російським спецслужбам інформацію щодо проукраїнськи налаштованих громадян. Використовуючи таку інформацію окупанти незаконно затримували людей, змушували їх співпрацювати та проводили обшуки у домівках. 

Зазначається, що строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного затримання засудженої.

Також рішенням Ради національної безпеки і оборони України до засудженої застосовано санкції строком на 5 років.

Раніше «Гривна» повідомила, що суд оголосив вирок заступнику гауляйтера Скадовська. Зрадник сяде за ґрати на майже 10 років.

Фото: Херсонська облпрокуратура.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів