Окупанти після доносу викрали відомого журналіста з Генічеська

Окупанти після доносу викрали відомого журналіста з Генічеська

Автор: Марина Поліщук 07 Мар. 2024 18:09

Російські загарбники викрали відомого журналіста Геннадія Осьмака –  колишнього головного редактора генічеського інтернет-видання «Новий Візит». Чоловіка звинувачують в участі у батальйоні імені Номана Челебіджихана.

Про викрадення журналіста повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на інформацію з окупаційних новинних ресурсів.

Російські пропагандисти пишуть, що Геннадія Осьмака звинувачують в участі в «нацбатальоні ЗСУ кримських татар». Також йому закидають підтримку водної блокади окупованого Криму.  Крім того, окупанти вважають, що журналіст активно популяризував батальйон імені Номана Челебіджихана, який вони називають «терористичний», і став штатним PR-менеджером формування.

Геннадія Осьмака затримали та відкрили проти нього кримінальну справу за статтею «участь у незаконному воєнному угрупованні». Чоловікові може загрожувати до 15 років ув'язнення. Але якщо окупаційний суд вирішить, що генічанин був «сплячим» агентом СБУ, то цей термін може збільшитися – наразі його причетність до роботи на СБУ «перевіряє» окупаційна поліція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Номан Челебіджихан: ким був той, чиє ім’я носить батальйон, що дислокувався на Херсонщині

Пропагандисти повідомляють, що Геннадій Осьмак після окупації нібито відійшов від справ і отримав російський паспорт, а затримали його за доносом. 

Сайт «Новий візит» понад 2 два тижні працював в умовах окупації – Генічеськ був захоплений у перший же день великої війни, 24 лютого. 12 березня 2022 року Геннадій Осьмак повідомив, що припиняє свою діяльність на посаді редактора сайту.

«Увага! Як редактор вимушений повідомити, що від сьогодні я не маю відношення до роботи сайту Новий Візит та до інформації, яка там буде розміщуватися», – такий допис журналіст залишив у фейсбуці, писав тоді Інститут масової інформації.

Росія нехтує всіма міжнародними нормами й на вимоги звільнити цивільних українських в’язнів ніяк не реагує. Тож подальша доля затриманого журналіста, як і всіх інших незаконно полонених цивільних жителів Херсонщини, на жаль – у руках божевільної кремлівської влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колаборанти, гастролери з РФ та ноунейми: хто працює в «судах» окупованої Херсонщини

На головній світлині: Геннадій Осьмак, колишній головний редактор видання «Новий Візит». Фото: investigator.org.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів