Оголошено вирок давній соратниці Володимира Сальдо

Оголошено вирок давній соратниці Володимира Сальдо

Автор: Марина Поліщук 15 Апр. 2024 13:45

Суд оголосив вирок колаборантці Марині Захаровій, яку окупаційна влада Херсонщини призначила «головою виборчої комісії Херсонської області». За колабораціонізм та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України давню соратницю Сальдо заочно засуджено до 10 років ув’язнення.

Як повідомила пресслужба обласної прокуратури, у суді доведено, що обвинувачена під час тимчасової окупації Херсонщини сприяла встановленню та утвердженню окупаційної влади. Влітку 2022 року вона очолила так званий «Департамент внутренней и внешней политики ВГА Херсонской области» та забезпечувала його роботу.

Пізніше вона очолила «виборчу комісію області» та вжила низку заходів для організації та проведення незаконного референдуму щодо виходу зі складу України та приєднання до РФ тимчасово окупованої області. Вона займалася створенням територіальних виборчих комісій, формуванням списків виборців, облаштуванням приміщень та іншими організаційними питаннями.

Вироком суду її засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також їй заборонено займати будь-які посади в органах державної влади та займатися виборчою діяльністю протягом 15 років. 

Як повідомляла «Гривна», у березні 2023 року головою окупаційної виборчої комісії на ТОТ Херсонської області було призначено Марину Захарову, яка є давньою соратницею Сальдо. Зрадниця багато років працювала в українських виборчих комісіях під час місцевих виборів.

Загалом Захаровій оголошено вже декілька підозр від українських правоохоронних органів. Як зазначала СБУ в одній із них, «за ініціативи Захарової представники «тервиборчкомів» спільно з озброєними загарбниками здійснювали подворові обходи по оселях місцевих жителів та «вибивали» з них «голоси».

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів