На Херсонщині розпочався збір урожаю: фермери безплатно отримають зернові рукави
Ілюстративне фото з відкритих джерел

На Херсонщині розпочався збір урожаю: фермери безплатно отримають зернові рукави

Автор: Марина Поліщук 09 Июня 2024 10:00

Цьогоріч фермери правобережної Херсонщини засіяли втричі більше площ, ніж минулого року. Та одна з проблем – належне зберігання зібраного врожаю. Наразі фермери отримують допомогу у вигляді альтернативних сховищ.

Збір ранніх зернових на Херсонщині вже розпочався – попри те, що російські окупанти намагаються цілеспрямовано знищити цьогорічний урожай. Як повідомляла «Гривна», ворог скидає на поля вибухівку з дронів, спричиняючи пожежі.

І при цьому зберігати збіжжя, яке дається такою важкою ціною, фактично ніде – окупанти знищили ангари та склади, жоден елеватор не працює.  

Днями стало відомо, що фермери Херсонського та Бериславського районів отримали допомогу у вигляді модульних зерносховищ. Майже сотню таких складів аграріям передали Мінагрополітики та продовольства України й Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), повідомив начальник ХОВА Олександр Прокудін.

«Сільгоспвиробники самостійно вже встановили перші конструкції, які можуть забезпечити зберігання до тисячі тонн збіжжя. Їхні основні переваги – мобільність та легкість монтажу. Зібрати сховища можна протягом доби», – зазначив він.

Очільник області також розповів, що наступного тижня планується безкоштовно розподілити між аграріями 204 зернові рукави – ще один альтернативний вид зберігання врожаю. Загалом така кількість рукавів може вмістити понад 40 тисяч тонн збіжжя.

Прокудін додав, що використання поліетиленових зернових рукавів потребує дороговартісного обладнання для завантаження та розвантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урожай під обстрілами: Херсонщина поки не здатна годувати країну овочами й фруктами 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів