МЗС України закликало міжнародну спільноту засудити наміри кремля провести вибори на тимчасово окупованих територіях

МЗС України закликало міжнародну спільноту засудити наміри кремля провести вибори на тимчасово окупованих територіях

Автор: Іван Підлісний 11 Декабря 2023 16:00

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву із закликом до міжнародної спільноти засудити наміри кремля щодо проведення виборів президента рф на тимчасово окупованій території. 

В МЗС зазначили, що проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН. Такий виборчий процес, які і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним. 

"Включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента РФ. Закликаємо міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на захоплених українських територіях, а на причетних до їх організації та проведення – накласти санкції. Закликаємо також іноземні держави не надсилати своїх громадян як спостерігачів на ці псевдовибори. Для тих, хто братиме участь, передбачена кримінальна відповідальність згідно із українським законодавством", - заявили в МЗС України. 

Українські дипломати додали, що будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного із демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі.

Нагадаємо, що 8 грудня центрвиборчком рф оголосив про проведення чергових виборів президента рф у березні наступного року. Імітація "виборчого процесу" призначена на 15, 16 та 17 березня. Основний день "голосування" - 17 березня.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів