Відсьогодні, 22 грудня, у Миколаєві в тролейбусах та трамваях комунального підприємства «Миколаївелектротранс» можна оплатити за проїзд з допомогою єдиного QR-коду, використовуючи картку будь-якого банку України. Вартість проїзду залишається без змін – 7 гривень.
Про це повідомили в комунальному підприємстві «Миколаївелектротранс» у Facebook і додали – це ще не всі нововведення. Паралельно тестується введення системи проїзду з пересадками без додаткової оплати.
Зазначається, що придбаний квиток за новою системою оплати буде діяти впродовж 1 години на всіх одиницях рухомого складу електротранспорту, що працюють на маршрутах міста. Тобто пасажир матиме змогу пересісти на інший тролейбус чи трамвай без додаткової сплати вартості проїзду.
У разі виникнення позаштатних ситуацій по ходу руху транспорту, коли стається аварійна ситуація або поломка, пасажири можуть продовжити користування іншими одиницями електротранспорту, але без повторної оплати, якщо вистачає годинного запасу дії квитка.
Директор «Миколаївелектротрансу» Юрій Сметана розповів, що робота над впровадженням цієї системи тривала впродовж декількох місяців.
«За розробку програмного забезпечення ми не сплатили жодної копійки коштів платників податків - в реалізації ідеї єдиного QR-коду нам допомогла команда Monobank, за що ми їй дуже вдячні. Миколаїв став першим містом в Україні, де започатковується така система оплати», - повідомив він.
Керівник КП додав, що разом з тим будуть посиленні заходи контролю оплати за проїзд. У разі виявлення контролерами факту безоплатного проїзду на порушників-пасажирів буде накладено штраф у 20-кратному розмірі від вартості проїзду, тобто 160 гривень.
Перший місяць система буде працювати в тестовому режимі, тому в кожному трамваї та тролейбусі залишатимуться по 1-2 QR-коди попередньої системи Приват24, що також іще діятимуть.
ПРОЦЕДУРА ОПЛАТИ ЗА ПРОЇЗД ЗА ЄДИНИМ QR-КОДОМ:
- сканувати QR-код – робити це потрібно виключно через камеру мобільного телефону;
- обрати в меню зручний спосіб оплати: введення даних карти вручну, mono pay, Google Pay або Apple Pay;
- визначити кількість квитків, яку хочете придбати;
- підтвердити здійснення оплати через запит банку.
Час дії квитка починається одразу з моменту його придбання – у пасажира буде 1 година, щоб зробити пересадку в інший тролейбус або трамвай у разі такої потреби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколаївські «рогаті» вже вийшли на маршрути у Херсоні
Тэги: