Кабмін заборонив стягувати з херсонців плату за комунальні послуги, надані під час тимчасової окупації громади

Кабмін заборонив стягувати з херсонців плату за комунальні послуги, надані під час тимчасової окупації громади

Автор: Іван Підлісний 16 Февр. 2024 18:41

В Херсонській міській військовій адміністрації повідомили про заборону нарахування плати та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги за період з 2 березня по 11 листопада 2022 року. Тобто, за період тимчасової окупації громади. 

За словами очільника МВА Романа Мрочко, відповідна постанова Кабміну набрала чинності. Всі підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, повинні здійснити перерахунки протягом березня-квітня поточного року.

"У разі, якщо людина за період окупації вже сплатила комунальні послуги, то ці суми переносяться на поточний період як переплата. Якщо людина не оплачувала послуги в окупаційний період, то ці суми вже не вважаються боргом і стягувати їх ніхто не має права", - заявив Мрочко. 

В міській адміністрації зазначили, що всі нарахування за період окупації переносяться на позабалансові рахунки підприємств, які надають житлово-комунальні послуги. На сьогодні питання повного списання боргів на законодавчому рівні не вирішене.

"З моменту деокупації оплата комунальних послуг і борги по ній не скасовуються, навіть в зоні активних бойових дій, до якої наразі входить Херсонська міська територіальна громада", - зазначив Мрочко.

Нагадаємо, що раніше в Херсонській МВА заявили про застосування санкцій проти злісних неплатників за надані комунальні послуги, коли розпочнеться розбудова громади.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів