Автор: Євген Веселов 18 Июня 2022 12:18

Херсонська область лідирує за кількістю викрадених громадян

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

"Є ще багато місць, де злочини не припиняються. На окупованих територіях виявлено щонайменше 20 фільтраційних таборів і в’язниць", - сказав він. Український посол нагадав про тюрму "Ізоляція" в окупованому Донецьку - "ми дуже добре знаємо про жахи, які там кояться". "І тому ми повинні зупинити розповсюдження росією цієї в’язниці по всій Україні", - наголосив Цимбалюк. Очільник української місії в ОБСЄ також розповів про випадки катувань, про гендерне насильство, викрадення людей, що стало "частиною російської політики зі зламування волі мешканців окупованих територій України".

"Наразі Херсонська та Запорізька області, за словами правозахисників, є одними з лідерів за кількістю викрадень російськими військовими в Україні", - заявив посол. Як приклад він навів вбивство херсонського тероборонівця Віталія Лапчука, викрадення проректора Херсонського державного університету Максима Вінника та депутата Чорнобаївської сільради Сергія Чорноусова.

У офіційних джерелах було оприлюднено цифру – більше 600 жителів Херсонщини викрадені, лише 200 звільнені з полону. Серед зниклих – керівники громад, депутати місцевих рад, громадські діячи, волонтери, ветерани АТО, співробітники поліції та СБУ… Насправді ця цифра може бути більшою, бо часто родичі не дають розголосу викраденням або не звертаються до офіційних українських інстанцій, розраховуючи, що зможуть домовитись з окупантами чи запропонувати викуп. Міноборони давало роз’яснення, як діяти, якщо під час війни зникла людина.

Як відомо з розповідей жителів Херсонщини, які вирвалися з полону, у Генічеську під катівню пристосували підвал одного з навчальних закладів, у Херсоні людей тримають в приміщеннях поліції, будівлі Херсонської обласної державної адміністрації та у ізоляторі тимчасового утримання. Є інформація, що багатьох людей вивозять до анексованого Криму та тримають у місцевих катівнях.

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині

Як та кому платити за комунальні послуги в окупованому Херсоні

«Кримська допомога» - є черговим фейком від рашистів