Ганебна ситуація: найбільший у світі контейнероперевізник відмовився заходити в порт Одеси через корупцію

Ганебна ситуація: найбільший у світі контейнероперевізник відмовився заходити в порт Одеси через корупцію

Автор: Марина Поліщук 25 Июня 2024 18:10

Судноплавна компанія MSC – одна з провідних світових компаній у сфері контейнерних перевезень – відмовилася заходити в Одеський морський порт через корупцію на митниці. Про ганебну ситуацію повідомила Асоціація міжнародних експедиторів України.

«Контейнерний оператор MSC відмінив перший суднозаход від початку повномасштабного вторгнення в порт Одеса. Згідно з останнім оновленням графіку суднозаходів, від 20 червня, рейс було скасовано»,зазначає Асоціація на своїй сторінці в соцмережі.

ДОВІДКА. Mediterranean Shipping Company S.A. (MSC) –  швейцарська приватна судноплавна компанія зі штаб-квартирою в Женеві, що надає послуги з перевезення вантажів морським флотом. Станом на кінець 2023 року є найбільшою у світі за об'ємом контейнерних перевезень. Станом на 2022 рік компанія має 830 контейнеровозів. Вантажі в Україну та звідси MSC відправляла з 2007 року, ідеться на сайті компанії.

В Асоціації міжнародних експедиторів пояснюють, що причиною скасування рейсу до Одеси стали «безпідставні перевірки вантажів та затягування митного оформлення експортних контейнерів із сільгоспродукцією». Через це вантаж блокується на невизначений період, а тому здорожчується через додаткові витрати зі зберігання та демередж (грошове відшкодування перевізнику збитків за простій судна), які можуть досягати 2-3 тис. доларів.

«Така діяльність роботи митниці ставить під загрозу запуск регулярного контейнерного сервісу до портів Великої Одеси. Нагадаємо, що MSC планує зʼєднати фідерним сполученням Одесу та один із найбільших турецьких середземноморських хабів – порт Текірдаг», – додають в Асоціації.

Експедитори звертаються до української влади із закликом – посприяти  вирішенню проблеми та не допустити негативних наслідків для української логістики й економіки.

Наприкінці травня цього року стало відомо, що, крім MSC, контейнерні перевезення з/до України найближчим часом планує відновити й німецька компанія Hapag-Lloyd. Про це повідомляло видання Splash. Hapag-Lloyd мав працювати між портами Румунії та Одещини. Наразі не відомо, чи не відмовилася і ця компанія від своїх планів.

Ілюстративне фото із сайту msc.com

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів