До розмінування Херсонщини долучать штучний інтелект

До розмінування Херсонщини долучать штучний інтелект

Автор: Дарина Лапіна 05 Мар. 2024 10:32

Станом на кінець лютого 2024 року найбільш замінованими областями України залишаються Харківська, Херсонська й Донецька. Нещодавно стало відомо, що для прийняття рішень щодо розмінування українських територій невдовзі буде використовуватися штучний інтелект.

Як повідомив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування Держслужби України з надзвичайних ситуацій Сергій Рева, за останні два роки піротехнічні підрозділи ДСНС знешкодили вже понад 472 тисячі вибухонебезпечних предметів (ВНП), які залишили на українських територіях російські терористи. Серед розмінованих об’єктів – домогосподарства, лінії електропередач, газопроводи, дороги та залізничні колії.

«Знаходимо "вибухові подарунки" у найбільш неочікуваних місцях, починаючи від вхідних дверей, до особистих речей, шаф, ліжок, та навіть у вуликах... Найбільше небезпечні – це гранати на розтяжках», - розповів Сергій Рева на брифінгу 29 лютого.

Зазначимо, що за даними Міноборони, за останні два роки унаслідок підриву на ВНП загинуло 287 цивільних, у тому числі 15 дітей. Ще 641 особа отримала травми, серед них 77 дітей.

Про те, що російські окупанти просто «засіяли» українські землі вибухівкою свідчать і останні дані від Сил оборони півдня України. Лише за тиждень з 26 лютого по 3 березня підрозділи з розмінування Державної спецслужби транспорту виявили, вилучили та знешкодили 968 ВНП в Херсонській області. За цей же проміжок часу розміновано (перевірено) 2498,27 га території Херсонщини. 

Можливо, невдовзі розмінування українських областей пришвидшиться, адже в цьому завдані збираються використовувати і штучний інтелект. Відповідну угоду про партнерство нещодавно підписали Мінекономіки України та американська технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних.

Як зазначає пресслужба Мінекономіки, серед положень, які містить угода, є використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у розміновуванні українських територій.

«Бази платформи міститимуть як сталу інформацію, наприклад, оцінку економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативну, яка буде регулярно оновлюватися. Йдеться, зокрема, про дані обстеження територій ДСНС, ДССТ, неурядовими операторами, кількість та стан техніки, наявність піротехнічних підрозділів  на конкретних напрямках і т.ін», – пояснює пресслужба відомства.

Окрім цього ШІ аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Наприклад, зможе порадити як найбільш ефективно провести очищення конкретної території – за допомогою нових методів розмінування, таких, як дрони, чи із застосуванням традиційних методів.

Як повідомляла раніше «Гривна», щоб знешкодити всі російські міни на деокупованому правобережжі Херсонщини саперам знадобиться близько двох з половиною років. Такий прогноз дав начальник управління інформаційної та внутрішньої політики ХОВА Олександр Толоконніков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розмінування Херсонщини: запорізький сапер – про роботу на деокупованих територіях 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів