Данія надасть Миколаєву чергову фінансову допомогу – на що спрямують мільйони доларів?

Данія надасть Миколаєву чергову фінансову допомогу – на що спрямують мільйони доларів?

Автор: Ганна Власенко 13 Янв. 2024 14:40

Данія надасть черговий пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів США. Затвердження пакета допомоги відбулося під час четвертого засідання спеціального Наглядового комітету.

Про це повідомили в Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Данія є одним із наших найбільш відданих партнерів у процесах відбудови. Навесні 2023 року країна взяла патронат над Миколаєвом та Миколаївською областю. З того часу ми вже досягли прогресу у відбудові міста — більшість проєктів попередніх пакетів допомоги або вже завершено, або вони успішно просуваються.

Також за підтримки данського Уряду з листопада 2023 року запрацювали Офіс відновлення та розвитку Миколаївської області та Офіс відновлення та розвитку міської громади Миколаєва. Створено офіс посольства Данії у місті, який буде діяти як «форпост» посольства у місті та контактний пункт взаємодії із зацікавленими сторонами.

Я вдячний Уряду Данії та особисто Дену Йоргенсену за стабільну позицію у підтримці України та Миколаєва окремо. Це зразкова співпраця держави, партнерів та місцевого самоврядування», — прокоментував подію міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Зазначається, що пакет допомоги від Данії включає зокрема такі проєкти:

-        в аграрному секторі спрямований на розмінування сільськогосподарських угідь;

-        - надання когенераційних установок (когенерація – це енергоефективний процес, який передбачає одночасне виробництво електричної й теплової енергії – ред..);

-        реконструкція гуртожитку Миколаївського державного аграрного університету з протипожежної безпеки, що буде здійснюватися спільно з UNOPS Ukraine та All Ukraine.

Нагадаємо, 7 березня 2023 року укладено Меморандум про створення партнерства Данії, Миколаєва та Миколаївської області. Ним передбачено, що українсько-данська співпраця буде зосереджена на 8 напрямках: інфраструктура, ефективне врядування, морська галузь, транспорт, міське планування, розвиток малого та середнього бізнесу, молодь та культура. У 2023 році Данія вже виділила на відновлення Миколаївщини понад $100 мільйонів.

Читайте також: Співпрацю Миколаєва й Данії Зеленський назвав прикладом ефективної децентралізованої відбудови держави

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів