Чи виростуть тарифи – міністр енергетики відповів на запитання, яке турбує українців

Чи виростуть тарифи – міністр енергетики відповів на запитання, яке турбує українців

Автор: Марина Поліщук 28 Мар. 2024 18:30

На тлі масових російських ударів 22 березня по енергетичній інфраструктурі України населення турбує питання можливого підвищення тарифів на електроенергію. Адже минулого року таке вже було.

28 березня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що Міненерго наразі не розглядає питання про підвищення тарифів на електроенергію для населення.

«Тарифи минулого року підвищували як наслідок масштабних атак на енергетику. Без цього рішення ми б не відновили нашу енергетику і не пройшли б зиму так, як ми її пройшли: спокійно, стабільно і без відключень», – зазначив він в ефірі національного телемарафону. 

Однак сьогодні, за словами міністра, говорити про підвищення тарифів зарано. 

«Ми ще не розуміємо масштабів пошкоджень після останньої масованої атаки, не здійснено повної оцінки збитків і не зрозуміло, які гроші потрібні на відбудову. Тому наразі немає жодних проєктів або напрацювань щодо зміни тарифів», – повідомив Герман Галущенко.

За його словами, збитки, завдані енергетиці, наразі ще підраховують. При цьому метою удару РФ по Україні 22 березня був повний блекаут.

«Атакована теплова генерація, гідрогенерація по всій Україні. Більше того, атаковані магістральні підстанції по всій країні. Безпосередній вплив відчули 12 областей. Це наймасштабніша атака взагалі по енергетиці з початку великої агресії. Більше ніж 150 засобів ураження одночасно. У 2022-2023 роках ми нараховували близько 100 засобів враження одночасно», – розповів міністр на брифінгу в Харкові, пише «Укрінформ».

Галущенко наголосив, що атака вплинула на всю енергосистему. Наразі найбільший масштаб руйнувань на об'єктах генерації та передачі електроенергії – на Харківщині. Тому там, а також в Одеській області тривають графіки погодинних відключень електроенергії.

За словами міністра, наразі за приблизними підрахунками, може йтися про мільярди гривень збитків.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року уряд ухвалив постанову, згідно з якою вартість електроенергії для населення до кінця квітня має залишитися на тому ж рівні, як є.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка сума боргу за комунальні послуги є достатньою для відключення споживача від світла, газу чи води

Ілюстрація: Pixabay

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів