Для дитини у віці майже 3 роки доволі характерно бігати, повзати, веселитися та всіляко бавитися з ровесниками. Але не у випадку з дівчинкою, яка на грані між життям та смертю побачила світ на три місяці раніше терміну. Ім’я цієї дивовижної дівчинки з Херсона - Соня, й сьогодні ми розкажемо історію її життя.

Журналіст інтернет-видання «Гривна» поспілкувався з мамою Соні - Ладою Рудюк. Зі слів жінки, для неї та її чоловіка ця вагітність була запланованою та довгоочікуваною. Вони з чоловіком вели здоровий спосіб життя, тож чекали народження здорової дитини. Пізніше стало відомо, що щасливе подружжя чекає на двійнят. Але на 26-27 тижні вагітності у жінки почалися ускладнення.

- Ладо, можете розповісти, як пройшли пологи?

- Дівчатка народилися на шостому місяці вагітності, зовсім однакові - вони були близнятами. На жаль, сонце Іванки погасло на п’ятий день після народження – серце доньки зупинилося. Соня того ж дня перенесла обширний крововилив в мозок. Була на грані між життям та смертю, але лікарям вдалося її врятувати. До рочку її оперували столичні нейрохірурги в інституті нейрохірургії у Києві. Загалом, перенесла 5 операцій на мозку та 5 на очах. На жаль, лікарям вдалося врятувати лише одне око - на інше дівчинка не бачить.

- Що далі було з донькою?

- Після року Соні поставили діагноз – ДЦП, після перенесеної операції по впровадженню в мозок імпланту. Зараз, не дивлячись на тяжкі діагнози та прогнози лікарів, наша дівчинка вчиться ходити та пізнавати світ. Загалом, вона все розуміє.

- Як проходить лікування та навчання Соні?

- Лікування та реабілітація проходять у столиці Польщі - Варшаві. Там знаходиться реабілітаційний центр для дітей з пошкодженням мозку. До процесу лікування входить різний набір процедур, який підбирають для кожного індивідуально: терапія рук, масажі, фізкультура, заняття з логопедом та інші. Що стосується навчання, то Соня ходить до звичайного дитячого садку в інклюзивну групу.

- Чи допомагає реабілітація та яких результатів вдалося досягти за період її проходження?

- Такий тип лікування досить-таки добре допомагає нашій дівчинці. Проходить вона його протягом 4-6 тижнів раз у два місяці. За період реабілітації Соня вже навчилася сидіти, повзати, стояти з підтримкою та ходити з інвалідними ходунками.

Наразі мама Соні активно веде сторінку в «Інстаграмі», де висвітлює життя та хід реабілітації дівчинки. З її історією можна детальніше ознайомитися за посиланням на сторінку Лади.

Тэги:

Дети
Здоровье
Медицина
Общество
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів