
Майно колишньої керівниці Херсонського краєзнавчого музею Тетяни Братченко, яка працювала на окупантів, можуть стягнути в дохід держави.
Відповідний позов щодо стягнення в дохід держави активів Братченко подало Міністерство юстиції.
«Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду з позовом до колишньої директорки Херсонського обласного краєзнавчого музею Тетяни Братченко, яка свідомо перейшла на бік держави-агресора та співпрацювала з окупаційною владою», – ідеться на сайті Мін’юсту.
У межах позову, відповідно до пункту 1-1 частини 1 статті 4 Закону «Про санкції», міністерство просить стягнути в дохід держави такі активи, що належать Тетяні Братченко:
- 2 домоволодіння,
- 2 транспортні засоби,
- грошові кошти.
Підставою для звернення до суду стали дії Братченко під час тимчасової окупації Херсона, зазначають у Мін’юсті. Перебуваючи на посаді керівника Херсонського обласного краєзнавчого музею, вона добровільно співпрацювала з окупаційною адміністрацією, публічно підтримувала державу-агресора та брала участь у заходах, спрямованих на поширення проросійської риторики на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.
Додамо, що ще у 2023 році Шевченківський райсуд Києва арештував 2 будинки Братченко. Про це свідчить інформація з Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Зрадниці Братченко ще у 2022 році було повідомлено про підозру в колабораційній діяльності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картини по $ 250 тисяч, браслети від $ 15 тисяч. Експерт підрахував, на яку суму росіяни обікрали музеї Херсона
На знімку: зрадниця Тетяна Братченко. Архівне фото: «Суспільне Херсон»