Життя відроджується: у Високопільській громаді встановили нові водонапірні вежі

Відбудова Високопільської громади триває, один з напрямків роботи – відновлення водопостачання. Нещодавно тут було встановлено ще дві водонапірні вежі – частина жителів громади нарешті отримала доступ до якісної питної води.

Високопілля було звільнене від російських окупантів одним із перших на Херсонщині – 4 вересня 2022 року. Під час окупації громада зазнала масштабних руйнувань, а саме селище було знищене на 80%, зокрема й система водопостачання.

Сьогодні громада – а це 2 селища та 20 сіл – активно відновлюється: тут ремонтують будинки, школи, дитсадки, водомережі, будують та облаштовують укриття. І наразі з майже 12 тисяч жителів додому повернулася половина населення Високопільської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 80 відсотків будівель – пошкоджено або зруйновано: як Високопілля відновлюється після окупації

Донедавна єдиним джерелом питної води у Високопіллі був підвіз. Це, звісно, важлива допомога населенню, але для нормального життя недостатня.

Для довготривалого розв’язання проблеми водопостачання в громаді експерти-інженери громадської організації «Південна стратегія розвитку» розробили комплексні рішення. Навесні цього року пробурили свердловину, встановили помпу продуктивністю 12 кубометрів на годину та водонапірну вежу об’ємом 15 кубометрів, повідомили 2 липня на сторінці організації в соцмережі.

«Крім того, нашою організацією передано місцевому комунальному господарству матеріали для облаштування вуличних водогонів діаметром 90 мм і довжиною близько 6,8 кілометра», – ідеться в дописі.

Тепер понад 6 тисяч жителів Високопільської громади отримають доступ до якісного водопостачання, додають в організації.


Встановлення водонапірної вежі у Високопіллі. Фото: фейсбук/Південна стратегія розвитку Southern Development Strategy

Ще одну водонапірну вежу було встановлено наприкінці червня в селі Зарічне Високопільської громади. Про це повідомили в соцмережі на сторінці Асоціації міст України «Децентралізаційний марафон». Водогін у населеному пункті теж був пошкоджений російськими окупантами.

«Завдяки благодійникам, жителі села тепер мають стале водозабезпечення. Завдяки підтримці проєкту міжнародної технічної допомоги, встановлено також водонапірний насос, шафу управління та прокладено майже 800 метрів магістральної водогінної мережі», – ідеться в повідомленні.


Нова водонапірна вежа в Зарічному. Фото: фейсбук/Децентралізаційний марафон

Раніше нові водонапірні вежі було встановлено ще в декількох селах Високопільської громади.

Пов'язані записи

Проводила голосування під час псевдореферендуму в селі Станіслав: реальний вирок жительці Херсонщини

Суд оголосив вирок жінці, яка під час незаконного референдуму у 2022 році обходила будинки зі скринькою для голосування в селі Станіслав. Доведено, що у вересні 2022 року, під час тимчасової…

Подробиці
Окупанти з дрона вбили енергетика в Херсоні

Під час проведення ремонтних робіт у Херсоні загинув працівник енергетичної компанії – ворог скинув на чоловіка вибухівку з дрона. За інформацією пресслужби обласної прокуратури, це сталося 10 червня близько 13:40…

Подробиці