
Вартість будівництва водогону до Миколаєва змінено. Згідно з новими підрахунками, наразі вона складає 6,2 мільярда гривень. Проєкт здешевшав на 25%, адже початкова вартість була на рівні 8,7 млрд гривень.
Про це повідомляє Агентство відновлення. Там же окреслили кінцеві строки виконання робіт.
Так, згідно з техніко-економічним обґрунтуванням, водогін до Миколаєва початково мав коштувати державі 8,7 млрд гривень. Та за підсумками експертизи вдалося здешевити проєкт на 25%. Наразі його вартість оцінюється у 6,2 млрд гривень. При цьому, як зазначають в Агентстві відновлення, попри зменшення вартості робіт вдалось не лише зберегти ключові параметри, а й посилити технічне оснащення.
Що нового додали у проєкт будівництва водогону до Миколаєва повідомив голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин:
«Що ми додали в проєкт? Нову станцію забору води, захисні споруди та укриття для працівників. Передбачили подачу додаткових 50 тисяч метрів кубічних води на добу для фермерів на потреби системи зрошення. Включили в проєкт частотні перетворювачі, резервні генератори на кожну насосну станцію, систему оптоволокна, резервні лінії енергоживлення… І передбачивши все це, виходимо на пониження вартості. А зекономлені кошти можна розподілити на інші об’єкти».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому було призупинено проєкт будівництва водогону до Миколаєва та що з ним наразі
Станом на 28 травня 2025 року, водогін побудований на 70%. За словами віцепремʼєр-міністра з відновлення Олексія Кулеби, вже у серпні цього року понад пів мільйона жителів Миколаєва вперше з 2022 року знову отримають доступ до води.
Нагадаємо, на початку травня цього року водогін до Миколаєва був побудований на 50%. Паралельно йде будівництво і сонячних електростанцій для живлення насосних станцій. Це дозволить зменшити споживання електроенергії на 15-18%, що, зокрема, вплине й на суми у платіжках для мешканців, зазначав голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин.
Довідково: Фактичне будівництво водогону розпочали в січні, основні роботи вже виконані на понад 70% та активно тривають. Задіяно 273 одиниці спецтехніки та 550 робітників. Об’єкт забезпечить стабільним водопостачанням понад 500 тисяч людей, мешканців Миколаєва, які живуть без очищеної води з травня 2022 року.
Фото: Korabelov.info.