В Одесі ліквідовано масштабний кол-центр: щомісяця шахраї заробляли до 200 тисяч доларів

В Одесі правоохоронці ліквідували масштабний кол-центр. Щомісяця аферисти шахрайським шляхом заробляли 150-200 тисяч доларів, обдурюючи українців та іноземців.

Учасники кол-центру під приводом вкладення коштів у купівлю акцій та криптовалюти ошукували громадян України, Республіки Молдова, країн Євросоюзу, Об’єднаних Арабських Еміратів та Сполучених Штатів Америки. Їхню діяльність зупинили прокурори Одеської обласної прокуратури спільно зі слідчими СУ ГУНП в Одеській області.

За даними слідства, учасники організованої групи телефонували громадянам різних країн і представлялися працівниками інвестиційної компанії. Шляхом обману вони схиляли співрозмовників до перерахування коштів під приводом інвестування у криптовалюту, цінні папери та інші активи, повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

В орендованому приміщенні було створено та обладнано окремі структурні підрозділи злочинної організації: «служба безпеки», «відділ холодників» та «відділ тім-лідерів». Кожний відділ мав свої функції, штат працівників, свого адміністратора, інструкції щодо введення жертви в оману та навчальний матеріал. Загалом у кол-центрі працювало до 80 співробітників. 

Щомісяця дохід «інвестиційного холдингу» становив 150-200 тисяч доларів США. При цьому до 100 тисяч доларів йшло на забезпечення діяльності, зокрема 50 тисяч доларів – на зарплати. Оренда приміщення складала 10 тисяч доларів на місяць, причому шахраї змінювали «офіси» кожні 3-4 місяця з метою конспірації. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вберегтися від інтернет-шахраїв та куди звертатися для їхнього викриття? 

Правоохоронці провели близько 30 обшуків. Вилучено комп’ютерну техніку, носії інформації, мобільні телефони, чорнові записи, сценарії розмов з майбутніми жертвами тощо.

Наразі трьом керівникам та 14 учасникам злочинної організації повідомлено про підозру в шахрайстві. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Тривають слідчі дії щодо встановлення інших учасників оборудки, усіх потерпілих та завданих збитків.

Як повідомляла «Гривна», в Одесі ліквідовано ще один канал нелегального виїзду військовозобов’язаних за межі України. Оборудку організував очільник місцевої фірми, яка займається працевлаштуванням громадян за кордоном. 

Фото: Одеська обласна прокуратура

Пов'язані записи

Наслідки авіаударів по Херсонській громаді: понівечені КАБами оселі (фото)

Близько 5:00 13 червня російські окупанти атакували Херсонську громаду керованими авіабомбами. ХОВА та ХМВА оприлюднили фото пошкоджених будинків місцевих жителів. Внаслідок ворожого удару пошкоджено житлові будинки та господарські споруди в…

Подробиці
Катували жителів Херсонщини: оголошено вироки двом росіянам – «сенатору» й поліцейському

Суд заочно оголосив вироки двом росіянам за катування у 2022 році мирних жителів Херсонщини – нелегальні ув’язнення та «вибиття» показань. Один із російських злочинців – 49-річний житель Московської області, який…

Подробиці