О чем писали старые херсонские газеты

Автор: Мирослава КОШКИНА 06 Мар. 2019 07:45

В свое время в печатном издании «Гривны» была очень популярная рубрика «О чем писали херсонские газеты», в которой публиковались материалы столетней давности.

Наше издание тоже решило предложить вашему вниманию заметки из старых газет, в которых отражена история нашего края. Читая эти статьи, можно провести параллели с современностью и убедиться, что во все времена у людей одни и те же насущные проблемы. К примеру, проблема с отсутствием песка на покрытых льдом тротуарах херсонских улиц, которая как была в 1909 году, так по нынешний день и осталась. 

Итак, предлагаем читателям погрузиться в первую половину прошлого века и узнать о некоторых событиях того времени.

1909 год. «На днях на Привозной площади прохожие наблюдали, как в сорный ящик, находящийся возле публичного туалета, залезли два типа из категории героев Горького и одна женщина и разрывали там среди разной дряни гнилые ябло­ки и тут же кушали». 

«Обращаем внимание, что по многим херсонским тротуарам по случаю гололедицы совершенно невозможно ходить. Необходимо распоряжение о посыпке тротуаров песком». 

«Начальник херсонского сыскного отделения ввиду частых краж по Херсо­ну и того обстоятельства, что всякое сообщение из полицейских частей о происшествиях получается с замедлением, что причиняет ущерб делу, просит г-на полицмей­стера ходатайствовать перед городской управой об устройстве телефона». 

«Родной край»1949 рік. «Активну боротьбу з вовками ведуть в Каланчацькому, Горностаївському, Новотроїцькому, Великолепетиському районах. Там вже знищено близько 50 вовків. Сезон полювання на пушного звіра слід використати, щоб остаточно винищити вовків, особливо у районах, де боротьба з вовками ведеться мляво». 

«Обласна екскурсійна база під час зимових канікул влаштувала екскурсії школярів на заводи та підприємства міста, в музеї і навчальні заклади. На екскурсію до Херсо­на приїжджали учні цюрупинських шкіл. Вони оглянули історичні місця Херсона і відвідали Палац піонерів». 

«Село Федорівка розташоване всього за 25 кілометрів від Херсона. Але пошта йде туди повільно. Швидше одержати газету з Москви, ніж обласну у Федорівці. Лист з Херсона до Федорівки ман­друє 8 днів, а то й 10. Часто буває, що пошту доставляють до Федорівки, але вона лежить по 2–3 дні у начальника пошти. Справа в тому, що начальник пошти працює і секретарем сільради. Вона часто буває в районі, а пошта в цей час лежить у неї на квартирі». 

«Пройшла вже половина навчального року, а учні 10 класу Червоної середньої школи Верхньорогачицького району не одержали жодного підручника з української і російської літератури, хімії, фізики і інших предметів. З цих дисциплін на весь клас є лише 1–2 підручники, та й вони старого видання». 

«Відповідно до “Положення про вибори народних судів УРСР” виконавчий комітет Херсонської міськради вивісив списки виборців за 20 днів до виборів. Але виявилася плутанина. Десятки виборців не внесені до списків, пропущені цілі будинки, перекручено багато прізвищ, імен та роки народження. Дивно, як могли підписати такі списки голова та секретар виконкому міської ради?!» «Непривітно ставляться до пасажирів на станції Біла Криниця. У маленький брудний зал чекання ледве вмішується половина пасажирів. Зал не опалюється і коли збирається багато людей, зі стелі починає капати вода. Обурливо організовано і продаж квитків. Як правило касу відчиняють за декілька хвилин до приходу поїзда. Це створює зайву метушню, яка викликає додаткові неподобства для людей». 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів