Нацгвардійці на Херсонщині розмінували 84 кілометри ліній електромереж

Вже майже 20% правобережжя Херсонщини очищено від російського вибухонебезпечного залізяччя. Йдеться про понад 133,5 тисяч гектарів територій, з яких майже 112 тис. гектарів – землі сільськогосподарського призначення.

Як розповів під час брифінгу у «Медіацентрі Україна – Одеса» командир інженерно-саперного взводу “Хаджибей” Нацгвардії України Сергій Узунов, розмінування деокупованої території правобережжя триває вже рік навіть під обстрілами, але для повного очищення української землі знадобиться ще багато часу і сил.

“Ворог після відступу залишає смерть і небезпеку. Він мінує все: від кинутих машин, будинків, приміщень до дитячих іграшок і навіть домашніх тварин. Російські окупанти підступні, тому зараз на Херсонському напрямку працюють на розмінування як Нацгвардія, так ДСНС, Нацполіція  і окремі підрозділи Збройних сил України. Ми розміновуємо житлові будинки, дороги, сільськогосподарські землі. Роботи багато”, – повідомив командир інженерно-саперного взводу.

За рік знищені десятки тисяч боєприпасів: мін, фугасів і небезпечних предметів. Всі знайдені вибухонебезпечні речі знищуються. Після утилізації не залишається нічого небезпечного. 

“Українці на знищених територіях дуже допомагають в розмінуванні. Люди втомилися спочатку від окупації – ворог їх грабував, мародерів, вивозив все цінне, катував. Вони не хочуть, щоб окупанти повернулися, тому завжди сприяють українським військовим та підключаються до наших дій, коли ми приїжджаємо на розмінування”, — зазначив Сергій Узунов.

Читайте також: Завдяки розмінуванню аграріями полів на Херсонщині, урожай цьогоріч – на високому рівні

За весь час після звільнення правобережжя Херсонської області російські окупанти не припиняють обстрілювати українські території. Розмінувальники також попадають під ворожий вогонь.

“Нещодавно в нас був випадок, ми розміновували біля населеного пункту, спочатку прилетів розвідувальний дрон окупантів, а потім нас почали накривати артилерією і мінометним вогнем. Ми всі — добровольці, всі знаємо, на що йдемо”, — розповів командир інженерно-саперного відділення підрозділу “Хаджибей” НГУ Ренар.

За словами Узунова, одним з найважливіших завдань зведеної групи розмінування НГУ на Херсонщині є повернення в деокуповані населені пункти цивілізації. Відновлення постачання газу, води, електрики в будинки українців після російських руйнувань.

«Так наші сапери розмінували 84 кілометри ліній електромереж, щоб фахівці-електрики змогли здійснити безпечне підключення», – зазначив командир Узунов Сергій.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Нацгвардійці на Херсонщині розмінували 84 кілометри ліній електромереж

Вже майже 20% правобережжя Херсонщини очищено від російського вибухонебезпечного залізяччя. Йдеться про понад 133,5 тисяч гектарів територій, з яких майже 112 тис. гектарів – землі сільськогосподарського призначення.

Як розповів під час брифінгу у «Медіацентрі Україна – Одеса» командир інженерно-саперного взводу “Хаджибей” Нацгвардії України Сергій Узунов, розмінування деокупованої території правобережжя триває вже рік навіть під обстрілами, але для повного очищення української землі знадобиться ще багато часу і сил.

“Ворог після відступу залишає смерть і небезпеку. Він мінує все: від кинутих машин, будинків, приміщень до дитячих іграшок і навіть домашніх тварин. Російські окупанти підступні, тому зараз на Херсонському напрямку працюють на розмінування як Нацгвардія, так ДСНС, Нацполіція  і окремі підрозділи Збройних сил України. Ми розміновуємо житлові будинки, дороги, сільськогосподарські землі. Роботи багато”, – повідомив командир інженерно-саперного взводу.

За рік знищені десятки тисяч боєприпасів: мін, фугасів і небезпечних предметів. Всі знайдені вибухонебезпечні речі знищуються. Після утилізації не залишається нічого небезпечного. 

“Українці на знищених територіях дуже допомагають в розмінуванні. Люди втомилися спочатку від окупації – ворог їх грабував, мародерів, вивозив все цінне, катував. Вони не хочуть, щоб окупанти повернулися, тому завжди сприяють українським військовим та підключаються до наших дій, коли ми приїжджаємо на розмінування”, — зазначив Сергій Узунов.

Читайте також: Завдяки розмінуванню аграріями полів на Херсонщині, урожай цьогоріч – на високому рівні

За весь час після звільнення правобережжя Херсонської області російські окупанти не припиняють обстрілювати українські території. Розмінувальники також попадають під ворожий вогонь.

“Нещодавно в нас був випадок, ми розміновували біля населеного пункту, спочатку прилетів розвідувальний дрон окупантів, а потім нас почали накривати артилерією і мінометним вогнем. Ми всі — добровольці, всі знаємо, на що йдемо”, — розповів командир інженерно-саперного відділення підрозділу “Хаджибей” НГУ Ренар.

За словами Узунова, одним з найважливіших завдань зведеної групи розмінування НГУ на Херсонщині є повернення в деокуповані населені пункти цивілізації. Відновлення постачання газу, води, електрики в будинки українців після російських руйнувань.

«Так наші сапери розмінували 84 кілометри ліній електромереж, щоб фахівці-електрики змогли здійснити безпечне підключення», – зазначив командир Узунов Сергій.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Пов'язані записи

Внаслідок ворожої дронової атаки постраждав працівник Херсонської МВА

Окупанти продовжують дроновий терор Херсонської громади. Сьогодні, 25 червня, під удар ворожого БпЛА потрапив працівник Херсонської міської військової адміністрації. Російський безпілотник атакував 53-річного працівника ХМВА близько 14:55 у Центральному районі…

Подробиці
Привласнив кошти на відбудову Посад-Покровського: оголошено підозру директору будівельної компанії

На Херсонщині правоохоронці оголосили про підозру у привласнені та розтраті директору будівельної компанії, яка мала вести ремонтні роботи та зводити приватні житлові будинки замість пошкоджених війною у селі Посад-Покровське Чорнобаївської…

Подробиці