Коли запрацює послуга електронного рецепта у херсонських лікарнях

Автор: Дарья Мельник 28 Февр. 2019 16:04

З 1 квітня аптеки, які стануть учасниками урядової програми «Доступні ліки», співпрацюватимуть з Національною службою здоров'я України. Як раніше повідомляв сайт «Гривна», у березні НСЗУ розглядатиме подані заяви та підписуватиме договір про відшкодування витрат на видані лікарські засоби. Нововведення надасть можливість не лише безперешкодно відстежувати надані кошти, а й поліпшить життя лікарів та пацієнтів.

«Ми очікуємо ще одні кардинальні зміни – надання електронного рецепта. Це дозволить лікарям та пацієнтам позбутися купи непотрібних папірців, адже все за них зробить модернізована система. Все що потрібно наразі, забезпечити установи кадрами та новою технікою»,- зазначив директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Короленко.

Як зазначили у Департаменті процедура отримання досить таки легка. Так, аби отримати рецепт у рамках програми, першочергово потрібно пройди професійний медичний огляд у сімейного лікаря. Лише після огляду фахівець має право надавати рекомендації та призначати пігулки. Під час виписування електронного рецепта мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Після перевірки номера лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

Далі протягом місяця особа, маючи рецепт, повинна звернутися до аптечного пункту й отримати свої ліки.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів