Херсонський театр імені Миколи Куліша вирушає на гастролі західними областями України. Від 6 по 11 жовтня відбудуться покази моновистави «Позивний “Горобчик”» у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому та Вінниці.
Це чудова нагода зокрема й для жителів Херсонщини, які були змушені переїхати на захід України, відвідати виступ рідного театру та зустрітися з нашими акторами.
6 жовтня відбудеться показ у Львові в межах Міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев». Квитки тут.
7 жовтня – показ в Івано-Франківську на малій сцені Івано-Франківського національного академічний драматичного театру імені І. Франка. Квитки тут.
8 жовтня – показ у Тернополі, на малій сцені Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Шевченка. Квитки тут.
10 жовтня відбудеться показ у Хмельницькому в межах всеукраїнського театрального фестивалю Starytskiy Theatre Fest -2024. Квитки тут.
11 жовтня – показ у Вінниці на сцені Вінницького академічного музично-драматичного театру імені М. Садовського. Квитки тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виставу Херсонського театру вперше можна подивитися онлайн
Нагадаємо, що це перша з початку повномасштабного вторгнення повноцінна вистава, створена безпосередньо в Херсоні – прем’єра відбулася 8 вересня 2023 року. Вистава створена свідками російських злочинів та окупації в надзвичайно складних умовах: у місті під постійними обстрілами на лінії фронту, яке відділяють від ворога всього 3 км та води Дніпра. Тетяна Проворова та Олексій Пономарьов з початку повномасштабного вторгнення живуть у Херсоні та виїжджають з міста хіба що на гастролі. Сергій Павлюк – один із перших вийшов на мітинги на площу Свободи в окупованому Херсоні. Його викрадали окупанти. Вів постійно вів стріми та розповідав світу, що Херсон – це Україна, як і Донецьк, Луганськ та Крим.
«Позивний “Горобчик”» – це прониклива моновистава за пʼєсою Наталки Ворожбит «Погані дороги». Головна героїня Наташа захищає країну в лавах ЗСУ. Її позивний – Горобчик. Щодня вона перебуває на межі життя і смерті, та в найтяжчі моменти згадує про нього – Сергія з позивним Відьмак, який вперше привіз її на схід, показав війну та став коханням її життя.
Вистава розповідає не лише про війну як таку, а й про те, що війна робить із людьми, які до неї доторкнулися. Це історія про стосунки жінок і чоловіків, загострені та спотворені війною, і про рани, які ніколи не загояться…
Серед декорацій – блокпост, шини, манекени, ганчірки в крові та паркан із палетів, як своєрідна метафора – так відокремлені окуповані території від України, а ще – мирне життя від військового. Та можливо, це бар’єр у свідомості? Найчастіше з них потім виходять лінії фронту та залізні завіси…
Періодично протягом усієї вистави чути, як із героїнею через рацію намагається зв’язатися Сергій, що разом з іншими бійцями вирушив на її пошуки.
Наталя ж, попри те, що служить в ЗСУ та вбиває ворогів, залишається ніжною й тендітною жінкою, що мріє про кохання… Проте її коротке життя обривається на полі бою, як і неймовірна історія любові й самопожертви – хто ще наважиться піти воювати, аби бути поряд із Ним?
Постановча група:
Голос Відьмака – заслужений артист України Сергій Кияшко.
Режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.
Музичне оформлення – заслужений діяч мистецтв України Олексій Пономарьов.
Звукорежисер – В’ячеслав Новосад.
Художник по світлу – Віктор Гамов.
Освітлювач – Дмитро Галютдінов.
Дійові особи та виконавці:
Наташа – заслужена артистка України Тетяна Проворова.
Під час вистави лунають вибухи, звучить нецензурна лексика.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 28 вистав та 21 театральний колектив: завершився міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”
На головній світлині: сцена з вистави «Позивний «Горобчик», фото: фейсбук/Херсонський театр імені Миколи Куліша