Херсонський морський торговельний порт стане одним з перших проєктів закону про концесію

Автор: Иван Подлесный 19 Октября 2019 19:13

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про концесію» № 155-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 жовтня 2019 року. Про це повідомляє сайт Херсонської ОДА.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, за якою держава надає приватному інвестору на платній основі права на створення, будівництво та управління об'єктом концесії на певний строк.

Очікується, що закон відкриє нові можливості для співпраці держави та бізнесу, забезпечить залучення інвестицій у соціальну, транспортну, енергетичну сфери, житлово-комунальну інфраструктуру та охорону здоров’я.

Одним з перших проектів концесійної співпраці влади та бізнесу стане Херсонський морський торгівельний порт. Підприємство має великий потенціал для інвестицій та розвитку. За 2018 рік у Херсонському морському торгівельному порту було перевантажено 1,2 млн тон вантажів, 80% з яких припадає на експортні операції. Дохід за 2018 рік склав близько 150 млн грн.

Вже 8 жовтня 2019 року Міністерство інфраструктури України опублікувало тендерне оголошення концесійного проекту у Херсонському морському торговельному порту. Протягом 60 днів – до 6 грудня – приватні інвестори можуть подати тендерні пропозиції.

Херсонський морський порт передадуть у концесію переможцю тендера на 30 років. За цей час очікується залучення інвестицій приватного партнера у розмірі 1,4 мільярда гривень. Це 300 мільйонів на рік! Частина доходу від роботи порту буде надходити до бюджетів усіх рівнів, а 500 херсонців матимуть нові робочі місця.

Важливо, що після завершення дії угоди приватний концесіонер передасть всі активи, навіть новостворені, знову у власність держави.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів