Херсонська ОДА на розвиток рибного господарства витратить близько 15 млн грн

Кожного року промислова ловля риби на території Херсонської області зменшується. За інформацією департаменту сільського господарства, у 2005 році риби виловлювали 4 тис. тонн, то вже у 2017 році цей показник знизився 2 тис. тонн. На це впливає ряд різноманітних факторів: від погіршення екології до браконьєрства.

“Через відсутність державної підтримки розвитку рибництва значно
погіршилося використання природних та штучних водойм, скоротилися обсяги вирощування і вилову риби. Так, при фізіологічно обґрунтованій річній нормі потреби в рибних продуктах 20 кг на одну особу цей показник у 2018 році по області становив 13 кг”
, – зазначають в департаменті розвитку сільського господарства Херсонської ОДА.

Тож для того, аби відновити “Розвитку рибного господарства у Херсонській області”. Загалом ця програма розрахована на три роки: з 2020 по 2022. За три роки її реалізації з обласного бюджету планують витратити майже 3,3 млн грн. До того ж обласна влада хоче залучити й кошти державного бюджету в розмірі 11,5 млн грн.

У рамках реалізації цієї програми планується провести обстеження водойм, які придатні для розведення риби. На це з обласного бюджету планують витратити понад 3,2 млн грн. Також на оновлення матеріально-технічної бази підприємств, які займаються виловом водних біоресурсів, хочуть залучити з державного бюджету 11,5 млн грн.

Окрім цього штучним способом будуть відтворювати види риби, які користуються найбільшим попитом серед споживачів: сом, щука, судак, стерлядь, веслоніс, тарань, лящ, рибець, лин.

Для того, аби боротися з браконьєрами, які незаконно виловлюють рибу у водоймах Херсонської області, на ринках, де найчастіше продають рибні товари, буде вестися моніторинг. Для рибаків-любителів місцеві ради матимуть виділяти спеціальні ділянки, де б ті могли ловити рибу.

Пов'язані записи

В Олешках окупанти проводять перевірки та розпитують місцевих про підвальні приміщення в будинках

Місцевих жителів в окупованих Олешках зупиняють просто на вулицях, перевіряють документи та телефони, а також розпитують про підвальні приміщення. Про це повідомляють активісти руху “Жовта Стрічка”: “В Олешках двоє чоловіків…

Подробиці
Фейкова грошова допомога, онлайн-шопінг: жителі Херсонщини втратили 276 000 гривень через шахраїв

Протягом останніх кількох діб жителі Херсонщини втратили десятки тисяч гривень, довірившись шахраям. Як повідомляють у поліції, найчастіше аферисти виманювали гроші під приводом оформлення грошової допомоги, телефонували від імені працівників банків,…

Подробиці