«Далі буде гірше»: через дії окупантів сталася пожежа в заповідному степу біля Асканії-Нова

22 серпня сталася пожежа на ділянці «Великий Чапельський під» – це територія біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна. Через дії окупантів згоріло близько 300 гектарів заповідного степу, повідомляє Міністерство захисту довкілля.

Територія біосферного заповідника занесена до міжнародного списку Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь. Вона є домівкою для багатьох рідкісних та зникаючих рослин і тварин.

«Окупантам байдуже до унікальних природних комплексів, відомих в усьому світі. Вони нехтують правилами пожежної безпеки на заповідному об’єкті та свідомо знищують нашу природу. Світ має бачити наслідки перебування росіян на українській землі. Після деокупації території, ми обов’язково підрахуємо усі збитки, завдані росією нашій унікальній природі, щоб притягнути агресора до відповідальності», – зазначається в повідомленні Міндовкілля.

Російські окупанти, які живуть в навколишніх населених пунктах, пов’язують пожежу зі збитою ракетою. Про це в коментарі «Гривні» розповіли місцеві жителі.

«Вони кажуть, що збили ракету. Було дуже гучно, ми раніше не чули таких вибухів. Горіло довго. Вони щось намагалися погасити, але вогонь дійшов майже впритул до дендропарку. Зупинився буквально за 10 метрів до парку», – повідомили нам місцеві.

Люди додають, що через аномальну спеку та вітер вогонь швидко розповсюдився, охопивши значну частину заповідного степу.

Створений окупантами телеграм-канал «Заповідник Асканія-Нова» повідомив 23 серпня, що суха трава загорілася нібито через падіння та детонацію української ракети. Пропагандисти швидко перекрутили інформацію, звинувативши в пожежі Україну. «Українська ракета проти червонокнижних тварин» – пишуть вони.

До останнього часу ситуація для заповідника була відносно благополучною, адже той із перших днів повномасштабного вторгнення РФ знаходився в глибокому тилу. Про це розповів чинний директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Шаповал у коментарі «Укрінформу».

Але, додає він, це питання часу. Очевидно, що воєнні дії і присутність російських військових на цій території несумісні з утриманням заповідного об’єкта, і це призведе до катастрофічних втрат. Пожежу, що сталася тут 22 серпня, директор пов’язує саме з присутністю тут військових РФ.

«Першопричина проблеми в тому, що в дендропарку, прилеглому до Великого Чапельського поду, і загалом на території заповідника та населеного пункту, під «прикриттям» цивільного населення розосереджені окупаційні збройні формування та військова техніка, у тому числі й засоби протиповітряної оборони. Вони знаходяться там, де їх не має бути, звідси всі ризики та загрози. Далі ситуація буде лише погіршуватися», – зауважив Шаповал.

Фото згорілого заповідного степу поблизу селища Асканія-Нова – з пропагандистських пабліків 

Пов'язані записи

Свідок цілої епохи: жителю Херсонської громади виповнилося 103 роки

24 червня свій 103-й день народження відзначив житель Херсонської громади Євген Борисович Гуляєв. Від імені Херсонської громади довгожителя привітала заступниця міського голови Наталія Чорненька. Вона побажала Євгену Борисовичу здоров’я, душевного…

Подробиці
Укриття у навчальних закладах Херсона: підозру отримав ще один директор будівельної фірми

Розкрито схему привласнення бюджетних коштів, яку розробив директор приватної будівельної фірми, що будувала укриття у навчальних закладах Херсона. Збитки становлять понад 3 млн гривень. Керівник фірми навмисно вказав у звітній…

Подробиці