«Боротьба за голоси»: у херсонському училищі намагалися підкупити студентів

Автор: Аркадій Ліснічук 27 Февр. 2019 17:59

31 березня в Україні пройдуть вибори на пост голови держави. За даними ЦВК, до виборчого бюлетеня вже зареєструвалося 44 кандидати, які й візьмуть участь у виборчих перегонах. З метою привабити нових виборців до своєї особи кандидати вживають різні методи «боротьби за голоси»: рекламні борди, реклама по телебаченню та в інтернеті, зустрічі із виборцями й так далі.

Натомість, деякі кандидати заходять за межу дозволеного й починають набирати рейтинги за рахунок підкупу виборців. Так, журналістам сайту «Гривна» стало відомо, що у Херсонському вищому училищу сервісу та дизайну намагалися купити голоси студентів.

Зі слів самих студентів, до їхнього училища прийшла особа, яка представляла одного із кандидатів на виборах Президента України й почала пропонувати їм за грошову винагороду віддати свій голос за їхнього кандидата.

Натомість, адміністрація навчального закладу спростовує цю інформацію.

«Згідно з розпорядженням директора, до нашого начального закладу не пускають жодних сторонніх осіб, оскільки в нас то гаджети, то інші вироби продають. У нас навчаються діти 15 – 16 років, яка політична агітація може бути?» - говорить завуч із виховної роботи Херсонського вищого училища сервісу та дизайну Анна Павлівна.

За коментарем стосовно цієї ситуації ми вирішили звернутися до громадської організації «Опора», яка й займається законністю проведення виборів на території України.

«У такому випадку, насамперед, необхідно звернутися до правоохоронних органів. Також варто зафіксувати факт підкупу, оскільки на суді це складно довести», - говорить координатор ГО «Опора» Максим Єлігулашвілі.

Варто зазначити, що згідно з чинним Законодавством України, одержувачі вигоди також можуть підпадати під кримінальну відповідальність. Сама ж міра покарання залежить від форми підкупу, якщо до 53 гривень – це адміністративне правопорушення, а якщо більше – кримінальне.

Зі слів Максима Єлігулашвілі, станом на сьогодні правоохоронним органам не вдалося зафіксувати підкуп виборців на території Херсонської області.

«Проблема полягає у тому, що складно довести факт злочину, оскільки часті випадки, коли проводять не прямий підкуп виборців. Тому за цю виборчу компанію на території Херсонщини не було зафіксовано таких фактів», - додає Єлігулашвілі.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів