Обласну бібліотеку імені Олеся Гончара рятують від руйнації (фото)
Фото: REUTERS/Анна Войтенко

Обласну бібліотеку імені Олеся Гончара рятують від руйнації (фото)

Автор: Марина Поліщук 17 Декабря 2022 13:00

В обласній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара наразі проводиться розмінування. Після закінчення цих робіт будівлю, розташовану на самісінькому березі Дніпра, через що вона є легкою мішенню для обстрілів російських окупантів, законсервують. Про це розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«Після ворожого обстрілу будівля отримала пошкодження, під загрозою збереження обладнання та бібліотечного фонду. Консервація об'єкта можлива лише після закінчення розмінування. Дякую директору бібліотеки Надії Коротун та всьому трудовому колективу за небайдужість, за відданість улюбленій справі. Бібліотеку ми відновимо повністю, і вона знову буде повноцінно функціонувати як найпотужніший культурний центр. Головне ж зараз – зберегти людей»,написав він у телеграм-каналі.

Судячи з фото, які виклав Соболевський, пошкоджені обстрілами вікна та двері наразі поступово закривають.


Такий вигляд мала Гончарівка після обстрілів 19 листопада

Нагадаємо, у листопаді директорка Гончарівки Надія Коротун закликала всіх небайдужих допомогти врятувати бібліотеку. За її словами, 19 листопада, за тиждень після звільнення Херсона, будівля зазнала пошкоджень через ворожі обстріли з лівого берега.

«Друзі! Прошу допомоги в представників органів влади всіх рівнів. Ми самі не справимось! Пошкоджено близько тисячі кв. метрів скла віконних блоків!!! Лише зі сторони Дніпра пошкоджено 88 вікон !!! Попереду дощі, сніг, вітер! Це загроза для фондів, меблів, техніки, паркетної підлоги! SOS!!! Ми чекаємо на допомогу! Віримо, що з такою бідою ми зможемо справитись, але разом з вами – владою, колективом, друзями і небайдужими громадянами! Потрібен матеріал OSB, вологостійкий, товщиною не менше 15 мм і досвідчені фахівці – висотники! Зараз це – наша загальна справа ВРЯТУВАТИ ГОНЧАРІВКУ!!!» – з відчаєм у соцмережі написала Надія Коротун.

Українська бібліотечна асоціація приєдналася до цього заклику й оголосила збір благодійних внесків на відновлення будівлі Херсонської бібліотеки імені Олеся Гончара.


Світлини Гончарівки, оприлюднені Юрієм Соболевським 17 грудня

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: