Старі ями та нові сенси: дорогу життя з херсонської Олександрівки до Миколаєва трохи покращили (фото)

Старі ями та нові сенси: дорогу життя з херсонської Олександрівки до Миколаєва трохи покращили (фото)

Автор: Марина Поліщук 22 Апр. 2024 16:00

Автошляхи, якими жителі Херсонщини виїздили під час окупації, рятуючись від російських загарбників, називають дорогами життя. Одна з таких – із села Олександрівка Станіславської громади до Миколаєва. Нині силами громади її трохи вирівняли та запустили ще один автобус до сусіднього обласного центру.

Тисячі жителів області, напевно, і досі пам’ятають, як виїжджали по цій дорозі в лютому/березні 2022 року. І навіть на ями тоді не звертали особливої уваги (а їх і до війни вистачало, хоча колись тут був асфальт), бо єдине, що хвилювало всіх – проскочити та не потрапити під обстріл.

Спогадами про виїзд на початку великої війни по дорозі життя з Олександрівки до Миколаєва з «Гривною» поділилася херсонка Любов:

«Ми виїжджали наприкінці березня практично останніми – через день чи два окупанти наставили блокпостів на території Станіславської громади та закрили цей виїзд. А тоді ще дорога була вільною, лише сильно обстрілювалася. Ми вирахували, що росіяни, які стояли в наших степах, кожні пів години гатили в бік Миколаєва. Тож у межах цих 30 хвилин ми мали швидко проскочити. Тоді в Олександрівці були наші захисники – хлопці попередили, що в нас є лише хвилин 20, щоб дістатися до Миколаївщини, і в жодному разі не зупинятися.

Що таке 20 хвилин швидкісної їзди по розбитій неасфальтованій дорозі? У мирний час автівки тут просто повзли. Але ми летіли – інакше не назвеш. Бачили залишки снарядів, загублені диски з машин, як і розстріляні та розбиті авто».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відродження Олександрівки: скільки людей повернулося і що змінилося в селі


Такий вигляд мала дорога Олександрівка – Миколаїв до великої війни; проходить вона повз знаменитий Хаблівський маяк, що височіє посеред поля на межі Херсонської та Миколаївської областей (на головній світлині). Фото з архіву «Гривни»

Після звільнення правобережної Херсонщини ця дорога життя набула нового сенсу – нею потягнулися волонтери. Звичайні жителі для вирішення особистих справ теж частіше їздять до Миколаєва, ніж до Херсона, який ворог обстрілює з лівого берега.  

Тож на початку квітня цього року Станіславська громада власними силами трохи вирівняла цей автошлях, іще більше понівечений війною.

«Силами Олександрівського комунального підприємства проводяться роботи з вирівнювання ґрунтової дороги в напрямку міста Миколаїв для покращення безпеки руху автобусів та легкового автотранспорту», - повідомили на сторінці громади в соцмережі 9 квітня.

А вже 20 квітня розпочав роботу додатковий автобусний рейс «Широка Балка – Миколаїв». Він працюватиме лише по суботах, тож жителі громади матимуть змогу зокрема й вивозити на базар до сусіднього міста вирощену городину. А трохи покращена дорога життя полегшить шлях туди й назад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорога життя: з окупованої Херсонщини до вільної України – за 200 доларів

На знімках нижче: вирівнювання дороги в напрямку Миколаєва. Фото: Фейсбук/Станіславська сільська територіальна громада 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів