Де дешевше купити овочі та фрукти: огляд цін на одеських ринках

Де дешевше купити овочі та фрукти: огляд цін на одеських ринках

Автор: Ян Ярчук 17 Июня 2024 11:45

На вихідних журналіст «Гривни» пройшовся двома одеськими ринками, аби дізнатися актуальні ціни на овочі та фрукти. Йдеться про один з головних ринків Одеси «Привоз» та «Черьомушки», що у Хаджибейському районі.

На ринках майже не пройти, адже традиційно більшість одеситів роблять закупи саме на вихідних. На прилавках повно свіжих овочів, фруктів та ягід. Продавці привітні й радо торгуються, звісно, не без одеського гумору.

Більшість овочів привозять із наближених населених пунктів: Кілії, Маяки та Ізмаїл.

Також «Гривні» пощастило зустріти на одному з ринків землячку. Пані Валентина вже рік проживає в Одесі, а взагалі вона з Каховського району. Жінка розповіла, що робить закупи один раз на тиждень, оскільки у будні працює. Проте, вона відзначає, що ціни у вихідні дні дещо вищі:

«Серед тижня деякі овочі можна в середньому купити на 15-20 гривень дешевше, ніж на вихідних. Якщо огірки у середу коштували 30-35 гривень, то у неділю всі 50. Але водночас ціни на деякі фрукти у вихідні можуть бути дещо нижчими через те, що збільшується кількість товару, продавців, зокрема це люди, які продають «домашнє». Якщо вишня і черешня серед тижня – 70-80 гривень, то на вихідних можна придбати за 35-50 гривень».

Загалом, за її словами, вибір досить великий і різноманітний. При закупах жінка звертає увагу не тільки на ціни, а й якість, тому намагається брати якісне, але по середній ціні.

Овочі та фрукти пані Валентина купує переважно на «Черьомушках», оскільки живе в цьому районі, на «Привоз» їздить дуже рідко.

«На «Привозі», звісно, вибір ще більший і ціни більш привабливі. Але на «Черьомушках» уже є продавці, до яких звикаєш, починаєш довіряти. Один раз взяв, другий – сподобалося, то вже намагаєшся брати в одному місці. Не роблю великих закупів, тому не маю потреби їхати на «Привоз», щоб купити дешевше на 5-10 гривень і при цьому витратити 30 гривень на проїзд, та й більше часу витрачу на дорогу», говорить жінка.

Тож щодо цін. Вартість овочів на обох ринках, дійсно, дещо відрізняється. Як виявилося, на «Привозі» ціни на окремі овочі та фрукти нижчі, тому й більш привабливі для покупців. Проте, як то кажуть, і там, і там можна знайти продукти на будь-яку ціну та якість.

Також відмітимо, що прилавки ринків все ще заповнені черешнею. Якщо ще в середині травня в Одесі за кіло просили від 150 до 180 грн, то зараз вартість знизилася подекуди майже втричі. Середня ціна на обох ринках – 50-60 гривень. Однакову вартість ставлять продавці й на вишню – 40-50 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезон херсонської черешні відкрито: врожай буде на рівні минулого року, проте ціни обіцяють нижчі

А от де вже ціни більш різноманітні, то це на помідори. На ринках вони стартують від 45 гривень і доходять 80 гривень, залежно від сорту.

Однак, як вже зазначали, ціни дуже різні. Наприклад, на «Привозі» домашні помідори є й по 100 гривень. Також якщо брати в роздріб, то на «Черьомушках» можна знайти по 40 гривень.

Щодо цін на малину, якою так і рясніють ряди. Так, якщо на «Черьомушках» мінімальна вартість 120 гривень, то максимальна – 180. Водночас на «Привозі» можна купити значно дешевше – за 80 гривень.

Теж саме й щодо часнику: якщо на «Черьомушках» він коштує 250 гривень, то середня ціна на «Привозі» 150-160 гривень.

Ринок «Черьомушки»

Овочі:

– огірки від 35 до 55 гривень;

– молода морква 70 гривень;

– зелений болгарський перець 85-100 гривень, червоний – 140;

– цибуля 25 гривень;

– капуста 10-20 гривень;

– картопля 15-35 гривень;

– буряк 50 гривень;

– часник 250 гривень;

– баклажани 120 гривень.

Фрукти:

– персики 50 гривень;

– абрикоси 90-100 гривень;

– ківі 50 гривень.

Ягоди:

– лохина 500 гривень.

Ринок «Привоз»

Овочі:

– огірки 35-55 гривень;

– буряк 20 гривень;

– картопля 20-40 гривень;

– болгарський перець 70-90 гривень;

– капуста 15-20 гривень;

– морква 70 гривень.

Фрукти:

– абрикоси 50-70 гривень;

– персик 35 гривень.

Ягоди:

– полуниця 120 гривень.

На прилавках також ще можна побачити банани, середня вартість яких зараз 35 гривень. Цікаво, що саме банани нині мають значно нижчу ціну, ніж деякі наші сезонні фрукти.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів