Міжнародні проєкти біолого-технологічного факультету ХДАЕУ

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 21 Липня 2020 17:32

Чи багато з нас замислювались над тим, що саме розвиток нових технологій виробництва продуктів харчування був пов'язаний із кожною науково-технічною революцією, з освоєнням нових територій та заснуванням нових країн?

А співробітникам біолого-технологічного факультету Херсонського аграрно-економічного університету це добре відомо. Більш того, запевнили науковці газету «Гривна»: питання безпеки харчування залишається актуальним і загострюється в сьогоденні, в умовах розвитку технологій виробництва та переробки харчових продуктів. Біолого-технологічний факультет традиційно був осередком розвитку сучасної наукової думки в цих питаннях. Значною мірою – завдяки зусиллям і досягненням професора Віталія Коваленка, який віддав Херсонському аграрному університету понад 30 років життя, підготував 50 кандидатів, 8 докторів сільсько-господарських наук і створив власну наукову школу.

«Віталій Петрович, навіть уже маючи велику вагу в світовій науці, завжди прагнув розвиватися, рухатись уперед, – зазначила заступник декана з наукової роботи кандидат сільськогосподарських наук, доцент Наталія Папакіна. – Й те, що він започаткував, науковий колектив біолого-технологічного факультету успішно втілює в життя».

Одним із останніх наукових досягнень професора В. П. Коваленка була участь факультету в міжнародному проекті 159173- Tempus-De-Tempus-JPCR магістерський курс із «Експертизи
і контролю якості харчових продуктів». Цей експериментальний курс розробляли та апробували спільно з європейськими партнерами: Вайнштефанський університет прикладних наук (Німеччина), Університет Парми (Італія), Аграрний університет Пловдіва (Болгарія) та консалтингова асоціація Пауло й Беатріз (Португалія). За результатами проєкту кращі магістранти пройшли практику в сучасних лабораторіях Португалії, отримали сертифікати, захистили магістерські роботи перед міжнародною комісією (англійською мовою) та отримали запрошення працювати за кордоном.

Наступним етапом стало отримання ліцензії та акредитування спеціальності «Харчові технології», а в 2019-му ліцензувалася спеціальність «Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза». Таким чином факультет став унікальним: студенти вивчають не лише питання виробництва продукції тваринництва, а й переробки, сучасні харчові технології, ветеринарну експертизу, санітарію – тобто комплекс питань із забезпечення безпеки та якості продуктів.

Науково-педагогічні працівники біолого-технологічного факультету брали участь в реалізації міжнародного проєкту «Адаптивне навчальне середовище для забезпечення компетенції в питаннях впливу місцевих погодних умов, якості повітря та клімату на економіку та соціум» (ECOIMPACT, 561975-EPP-1-2015-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP (2015-3320). Мета проєкту – розвиток і розповсюдження знань про науку метеорологію та її вплив на всі галузі життя сучасного суспільства. Проєкт ініціював Інститут метеорології Гельсінкі (Фінляндія). Кліматичні зміни дуже впливають на ефективність функціонування метеозалежних галузей. А Херсонщина, як відомо, відноситься до зони ризикованого землеробства, що впливає й на розвиток тваринництва. В нашій області вже давно вирішують питання регулювання технологічних процесів із урахуванням кліматичних умов для аграрного виробництва та тваринництва в тому числі. Розроблений навчальний курс економічної метеорології, створений на електронній платформі, охоплює широкий спектр питань. Освітній контент проєкту підходить для навчання в галузі економічних і соціальних наслідків впливу місцевої погоди на АПК. Студенти біолого-технологічного факультету ХДАЕУ брали участь у апробації цих курсів, тестували електронну платформу, яка існує кількома мовами.

Усі ці наукові здобутки обов’язково згадують учні Віталія Коваленка на наукових конференціях. 11 вересня 2020 відбудеться міжнародна науково-практична конференція, присвячена вшануванню пам’яті професора. Такий початок навчального року вже став доброю традицією в Аграрно-економічному університеті. Цього року Віталію Петровичу виповнилося б 80 років, тож до урочистостей запрошують і гостей із інших країн, з якими наші науковці плідно співпрацюють на міжнародній арені. А студенти ХДАЕУ, зокрема біолого-технологічного факультету, розуміють, що отримують не лише гідну освіту, а й можливість інтегруватися до наукової європейської спільноти.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів