Курс валют сьогодні впливає на кожного українця. Від нього залежить навіть формування цін на товари першої необхідності, продукти та одяг. Від банківського курсу залежить і те, яка сума необхідна для комфортного життя.

Запорукою особистого фінансового успіху є постійний моніторинг процесів у сфері економіки. Все про фінанси та курс валют на Rates - це спеціалізоване медіа, яке окрім агрегатора курсів, допоможе обрати надійний банк для вкладів і депозитів, оформлення кредиту, порівняти платіжні сервіси та багато іншого.

Чому варто читати фінансові новини в сьогоднішніх реаліях? Перш за все, для розвитку власної фінансової грамотності, що допоможе у веденні бізнесу та контролю власних доходів та витрат. Економічні новини дають розуміння ситуації в світі грошей, мотивують на більший заробіток, дозволяють передбачити ризики, завчасно прийняти стратегічні рішення, уникнути хвилювань щодо власного гаманця.

Курс валют: від чого залежить?

Від початку повномасштабної війни Нацбанк встановив фіксований курс гривні в порівнянні з доларом для стабілізації економіки держави у важкий час. Зараз же курс валют є плаваючим. А факторів, які на нього впливають безліч. Розглянемо основні з них.

Першочергово курс залежить від Нацбанку України, який встановлює офіційну вартість гривні до іноземних валют. Інші банки від нього відштовхуються, додаючи власні комісії, враховуючи обсяги валюти та стабільність й репутацію банківської установи. Простими словами, чим більше обсяг обігу іноземної валюти в банку - тим вигідніше курс для його клієнта.

Експерти, зазвичай, виділяють декілька основних факторів, що впливають на вартість нацвалюти до інших:

- інфляція;

- економічна ситуація в державі;

- довіра громадян до власної валюти;

- зовнішня політика;

- інформаційні вкиди щодо фінансової ситуації.

Останній фактор є відносно новим і пов'язаний з розвитком інформаційної сфери. Вкиди провокують паніку в суспільстві, що збільшує попит на іноземні валюти, а її вартість зростає.

Останнім часом до цього списку можна дописати й інформаційні вброси, що провокують панічні настрої в суспільстві. Завдяки їм біля банкоматів з’являються кілометрові черги, а попит на іноземну валюту збільшується в геометричній прогресії. Саме перевірені та авторитетні фінансові медіа допомагають не вестися на провокації та запобігти економічним стресам серед людей.

Тэги:

Реклама
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів